PL

PL

Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Jutro (w poniedziałek) Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca stycznia.

2. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Jest to Święto obowiązujące i jest to dzień wolny od pracy. W tym dniu modlimy się za Misje i ofiarami wspieramy Misjonarzy. W Trzech Króli poświęca się kadzidło i kredę. Przed Mszą św. będzie można nabyć kadzidło w zakrystii. W święto Trzech Króli na Mszy św. o 15.15 będzie śpiew Chór Salawa. Po Mszy św. będzie koncert Kolęd…Serdecznie zapraszamy… informacje są też na plakacie przy wejściu do Bazyliki.

3. Jak wspominał Ks. Arcybiskup w komunikacie, po raz kolejny, Orszak Trzech Króli, w którym uczestniczą, między innymi, Szkoły Katolickie Krakowa, wyruszy z Placu Matejki ok. godz. 11.00. Wszystkich uczestników Orszaku zapraszamy najpierw na Mszę św. o godz. 9.30 do naszego Kościoła. Orszak przejdzie z Pl. Matejki, koło Barbakanu, ul. Floriańską do Rynku Głównego. Każdy może włączyć się do Orszaku Trzech Króli. Zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami. Zakończenie Orszaku na Rynku Głównym.

Plan kolędy na najbliższe dni:

wtorek – 7 stycznia – ul. Krowoderska, pozostałe kamienice od nr 3 do 49 oraz ul. Szlak kamienice nr 14, 14b, 16b, 16a, 17, 18, 19, 20, 22, 23, 28, 30, 31, 34,36,38.
środa – 8 stycznia – ul. Szlak (29, 35, 37, 41, 47, 50A, 51, 53, 55, 57, 59, 63, 77)
ul. Helclów 3 – 23. ul. Pędzichów28
Czwartek – 9 stycznia – ul. Helclów 25, ul. Pędzichów pozostała część,
Pl. Słowiański, ul. Wróblewskiego.
Piątek – 10 stycznia – ulice: św. Filipa, Krótka, Basztowa, Krzywa 3,7,13
Sobota – 11 stycznia – ulice: Warszawska, Rynek Kleparski, Pawia, Zacisze, i Worcela,
Poniedziałek – 13 stycznia – Pl. Matejki, ul. Krzywa 6, 9, 10, 11,12,
ul. Paderewskiego, Ogrodowa i Kurniki.

4. Ministranci zawiadamiają każdą rodzinę o planowanej wizycie duszpasterskiej odpowiednim wyprzedzeniem. Plan kolędy jest także na stronie internetowej naszej parafii
W okresie kolędowym tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.15 szczególnie te rodziny, które odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu.

5. W Domu Ks. Arcybiskupa Metropolity w sobotę 11 stycznia będzie spotkanie opłatkowe dla Kolejarzy i ich rodzin. Najpierw będzie Msza św. o godz. 9.00 w kaplicy na ul. Franciszkańskiej 3, a później Kolędowanie u Ks. Arcybiskupa… Zapraszamy Pracowników kolei oraz Rencistów i Emerytów.

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w Nowym 2020 Roku. W rodzinach nadal radujmy się, tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia i śpiewajmy kolędy.


Komunikat Metropolity Krakowskiego

W najbliższy poniedziałek, 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami Krakowa, już po raz 13. przejdzie Orszak Trzech Króli. Tradycja organizowania tego wydarzenia o charakterze ewangelizacyjnym narodziła się w Warszawie, dzięki Stowarzyszeniu Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik”, prowadzącemu szkoły na różnym poziomie kształcenia. Pierwszy Orszak Trzech Króli odbył się tam w 2009 r. Rok później, dzięki inicjatywie i zaangażowaniu rodziców związanych z krakowskim „Sternikiem”, Orszak Trzech Króli udało się też zorganizować w naszym mieście. 6 stycznia 2010 r. w tych niezwykłych ulicznych jasełkach wzięło udział ok. 2 tys. osób. W kolejnych latach orszak systematycznie rozwijał się, a w jego szeregach szło nawet 20 tys. osób, które w kulminacyjnym momencie, przed sceną ustawioną na Rynku Głównym, oddawały pokłon Dzieciątku Jezus.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w orszaku również i tym roku. Orszak Trzech Króli w Krakowie jak zawsze podzielony będzie na trzy mniejsze orszaki, które wyruszą z trzech różnych punktów miasta, by spotkać się na Rynku Głównym, na scenie ustawionej przed Ratuszem. Orszak czerwony, europejski, rozpocznie się po Mszy św. odprawionej o godz. 10.00 w katedrze na Wawelu. Na Rynek Główny tradycyjnie poprowadzi go metropolita krakowski. Orszak niebieski, afrykański, wyjdzie z pl. Matejki, po Mszy św. odprawionej o godz. 9.30 w bazylice św. Floriana. Orszak zielony, azjatycki, wyruszy natomiast po Mszy św. odprawionej o godz. 10 w kościele św. Stanisława Kostki na Dębnikach. Ważną częścią orszaku jest też jego wymiar charytatywny – jego uczestnicy od lat wspierają bowiem prowadzone przez oo. kapucynów Dzieło Pomocy św. Ojca Pio.

Spotkajmy się więc na kolędniczym szlaku świętując na ulicach naszego miasta uroczystość Objawienia Pańskiego, a nade wszystko ogłaszając całemu światu Dobrą Nowinę o tym, że Jezus Chrystus narodził się w Betlejem.

Wszystkim uczestnikom krakowskiego Orszaku Trzech Króli z serca błogosławię.

+Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski