PL

PL

I Niedziela Adwentu

Dziś w naszej bazylice rozpoczynają się  rekolekcje adwentowe przed  odpustem z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najsw. Maryi Panny. Nauki głosi O. dr Andrzej Kukła od OO. Redemptorystów z Krakowa z ul. Zamojskiego. Kolejne nauki będą w piątek i sobotę. W piątek o godz. 8.00 Msza św.  roratnia z nauką rekolekcyjną. O godz.9.00  zapraszamy starszych i chorych. W czasie Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. O godz. 10.00 w piątek, w ramach rekolekcji, będzie nauka dla bezdomnych…..  Zachęcamy do udziału w rekolekcjach wszystkich parafian i gości przybywających do naszej bazyliki.

1. Dziś w naszej bazylice rozpoczynają się  rekolekcje adwentowe przed  odpustem z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najsw. Maryi Panny. Nauki głosi O. dr Andrzej Kukła od OO. Redemptorystów z Krakowa z ul. Zamojskiego. Kolejne nauki będą w piątek i sobotę. W piątek o godz. 8.00 Msza św.  roratnia z nauką rekolekcyjną. O godz.9.00  zapraszamy starszych i chorych. W czasie Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. O godz. 10.00 w piątek, w ramach rekolekcji, będzie nauka dla bezdomnych…..  Zachęcamy do udziału w rekolekcjach wszystkich parafian i gości przybywających do naszej bazyliki..

 

2. Dziś  na Mszy św. o 9.30 zostanie zapalona świeca I Niedzieli Adwentu. Ks. proboszcz dokona poświęcenia opłatków  na stół wigilijny. Opłatki będą do nabycia w zakrystii.

Dzisiaj przed Mszą św. o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. 

 

3. W okresie Adwentu każdego dnia będziemy odprawiać RORATY, czyli Mszę św. ku czci Matki Bożej :  w niedzielę o godz. 6.30, a w dni powszednie rano o godz.8.00.  Zachęcamy do  licznego udziału wszystkich, którym czas na to pozwala.

 

4. W liturgii wspominać będziemy:

–         w poniedziałek   św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

–         we wtorek   św. Barbary, patronki górników

–         w czwartek św. Mikołaja, biskupa..  O godz. 16.00– Spotkanie Klubu Seniorów.

–         W czwartek powieczornej Mszy św.Godz. święta i modlitwy do Bł. Jana Pawła II.

 

5. W tym tygodniu  I piątek miesiąca grudnia. Msza św. do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00,  o 17,30 z udziałem młodzieży klas gimnazjalnych kl. I i II i o godz. 18.30 z udziałem młodzieży klas III.   Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.

 

6. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Wnaszej parafii Odpust. Uroczyste Msze św. będą o godz. 8.00, 9.00, a o godz. 11.00 Suma Odpustowa, którą odprawi Kanonik Kapituły św. Floriana ks. prałat Jan Dziasek, który w tym roku obchodzi Jubileusz 50- lecia kapłaństwa.  Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, a także gości. Tradycyjnie w dniu, 8 grudnia w naszej Bazylice  w godzinach popołudniowych będzie Uroczysta Adoracja Najśw. Sakramentu przy ołtarzu z obrazem Matki Bożej Brzemiennej. Adoracja częściowo będzie prowadzona przez Siostry z Domów Zakonnych z terenu naszej parafii, będzie także okazja do modlitwy osobistej w ciszy. Chcemy wspólnie modlić się za rodziny i o poszanowanie życia w naszej Ojczyźnie…. Dokładny program adoracji jest wywieszony  na tablicy ogłoszeń .  

 

7. Rozpoczyna się Nowy Rok Liturgiczny w Roku Wiary. Zachęcamy do pogłębienia wiary przez udział w codziennej Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu, nabożeństwach oraz wykładach. W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej  zapraszamy na konferencję ks. dra Janusza Mieczkowskiego pt. „Konstytucja o świętej liturgii” w ramachcyklu poświęconemu dokumentom Soboru Watykańskiego II.

 

8. Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają ofiary do puszek  na  świąteczną pomoc biednym…

 

9. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrego przeżywania okresu adwentu… Z Maryją oczekujmy na Boże Narodzenie. Szczęść Boże.