PL

PL

II Niedziela Adwentu

W najbliższą środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej od godz. 19.00 do 20,00 będzie dodatkowo Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji Roku Wiary. Adoracje poprowadzą Siostry Szarytki z ul Warszawskiej 11. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w rekolekcjach adwentowych i odpuście ku czci Matki Bożej Niepokalanej.

 

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później jak każdej niedzieli o godz. 15.15 Msza św.

 

3. W czwartek przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Jest to dzień imienin naszej S. Łucji pracującej w zakrystii. Z tej okazji składamy Siostrze najserdeczniejsze życzenia: Niech Bóg przez wstawiennictwo św. Łucji darzy obfitością swych łask w życiu osobistym i zakonnym. Przy okazji dziękujemy za pełną poświęcenia pracę w naszym kościele. Dziękujemy za piękne dekoracje ołtarzy w naszej bazylice. Msza św. w intencji Siostry Łucji będzie we czwartek o godz. 8.00.

 

4. W piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Mszę św. o godz. 8.00 ofiarujemy w intencji naszego Ks. Profesora Jana Kracika. Z okazji imienin życzymy Czcigodnemu Księdzu Profesorowi zdrowia i obfitości łask Bożych oraz opieki Świętego Patrona w pracy naukowej i w życiu osobistym.

 

5. W najbliższą środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej od godz. 19.00 do 20,00 będzie dodatkowo Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji Roku Wiary. Adoracje poprowadzą Siostry Szarytki z ul Warszawskiej 11. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. W środę po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie w Domu katechetycznym dla pracowników nauki – Dawna Piwniczka..

 

7. Za tydzień w niedzielę o godz. 16.15 będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Serdecznie wszystkich członków Rady zapraszamy.

 

8. Świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są do nabycia u Pań z Zespołu Charytatywnego przy wyjściu z bazyliki. Koszt świec u producenta: mała 5 zł, a duża po 15 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona na pomoc dzieciom z biednych rodzin. Świeca kupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywną pomoc dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

 

9. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na pomoc świąteczną dla biednych i samotnych parafian. Panie zebrały do puszek kwotę 2460 zł. Bóg zapłać.

 

10. Poświęcone opłatki na wigilię można nabywać w zakrystii lub kancelarii .

 

11. Za dwa tygodnie, w sobotę 22 grudnia, przed świętami odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

 

12. Dzisiaj w całej Polsce łączymy się w modlitwie i wspieramy ofiarami Kościół na Kresach Wschodnich. W tyle Kościoła za ławkami jest Skarbonka, do której można składać ofiary na ten cel.

 

13. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża prowadzi nas przez kolejne dni Adwentu…. Szczęść Boże.