PL

PL

II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego

W niedzielę 4 maja obchodzimy Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona Św. Floriana. Uroczyste Msz św. będą o godz. 9.30 – w intencji Korporacji Kominiarzy Oddział Kraków o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Floriana dla kominiarzy i ich rodzin. O godz. 12.15 Suma odpustowa, którą odprawi Ks. Infułat Jerzy Bryła Na tej Mszy św. będą zaproszeni kapłani, kapituła kolegiacka a przede wszystkim Strażacy z Państwowej Miejskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy każdego roku u św. Floriana wypraszają błogosławieństwo dla swojej trudnej pracy i w ten sposób rozpoczynają świętować doroczny Dzień Strażaka. Zapraszamy wszystkich parafian, niechaj ta uroczystość złączy nas we wspólnej modlitwie ku czci naszego patrona św. Floriana Męczennika. Po tej mszy św. będzie Procesja Eucharystyczna na Plac Matejki pod pomnik Grunwaldzki i z powrotem do kościoła. Bardzo prosimy asysty na procesje do obrazów i feretronów. W ten sposób chcemy zamanifestować swoją wiarę i przywiązanie do kościoła i parafii. 

 

1. Dzisiaj święto Bożego Miłosierdzia. W Rzymie na placu św. Piotra odbywa się podniosłe i wielkie wydarzenie historyczne, kanonizacja Bł. Jana Pawła II. Nasz rodak, Biskup Krakowski, a kiedyś wikariusz w parafii św. Floriana, ks. dr Karol Wojtyła zostaje przez kościół ogłoszony Świętym. Od dzisiaj już oficjalnie mamy nowego orędownika w niebie. Św. Jan Paweł II będzie wypraszała nam potrzebne łaski. To wielka radość dla Polski, Kościoła i całego świata. Zachęcamy by łączyć się z tym wydarzeniem na Pl. Św. Piotra za pośrednictwem radia i telewizji. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i jak zwykle Msza św. godz.15.15 w czasie, której będziemy dziękować Boga za dar kanonizacji św. Jan Pawła II. Będzie możliwość oddania czci relikwiom Świętego oraz otrzymanie obrazka. W zakrystii można też nabyć pamiątkowy medal z kanonizacji św. Jana Pawła II w cenie po 15 zł. Przy ołtarzu św. Jana Pawła II są do nabycia książki, z których ofiara będzie przeznaczona na cele duszpasterskie. Zachęcamy do liczne go udziału w tym dziękczynieniu za Kanonizacje św. Jan Pawła II.

 

2. 24 kwietnia nad ranem zmarł ks. prof. Jan Kracik, który od czterdziestu lat mieszkał i posługiwał w naszej parafii. Jako kapłan i naukowiec wychował wiele pokoleń księży wykładając historię kościoła. Wydał kilkanaście książek i setki publikacji. Od czterech lat zmagał się z chorobą nowotworową. Wszystkim nam dał przykład jak można pięknie i cicho odchodzić. Msza św. pogrzebowa Ks. Profesora będzie 2 maja w piątek o godz. 10.00 w bazylice św. Floriana, a pochówek tego samego dnia o godz. 13.00 na cmentarzu parafialnym na Bielanach. We czwartek o godz. 18.30 zostanie odprawiona msza św. w int. Zmarłego zamówiona o Rady Parafialnej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o śp. Ks. Profesorze.

 

3. We wtorek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością św. Stanisława Biskupa i Męczennika, którą będziemy odprawiać każdego dnia podczas wieczornych nabożeństw do 8 maja.

 

4. W środę uroczyste rozpoczęcie Nabożeństw Majowych. W ciągu tygodnia Majówki będą po wieczornej Mszy św. W czasie nabożeństw będziemy dziękować Matce Bożej za Kanonizację św. Jana Pawła i modlić za Papieża Franciszka, za Kościół w Polsce, za rodziny, o powołania kapłańskie, zakonne i o dobre urodzaje.

 

5. W środę 1 maja wspomnienie św. Józefa robotnika.. Modlimy się za ludzi pracy.

 

6. W sobotę 3 Maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w naszej Bazylice będziemy odprawiać jak w każdą niedzielę. Z racji Święta Konstytucji 3 Maja nasze domy udekorujmy flagami narodowymi.

 

7. W niedzielę 4 maja obchodzimy Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona Św. Floriana. Uroczyste Msz św. będą o godz. 9.30 – w intencji Korporacji Kominiarzy Oddział Kraków o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Floriana dla kominiarzy i ich rodzin. O godz. 12.15 Suma odpustowa, którą odprawi Ks. Infułat Jerzy Bryła Na tej Mszy św. będą zaproszeni kapłani, kapituła kolegiacka a przede wszystkim Strażacy z Państwowej Miejskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy każdego roku u św. Floriana wypraszają błogosławieństwo dla swojej trudnej pracy i w ten sposób rozpoczynają świętować doroczny Dzień Strażaka. Zapraszamy wszystkich parafian, niechaj ta uroczystość złączy nas we wspólnej modlitwie ku czci naszego patrona św. Floriana Męczennika. Po tej mszy św. będzie Procesja Eucharystyczna na Plac Matejki pod pomnik Grunwaldzki i z powrotem do kościoła. Bardzo prosimy asysty na procesje do obrazów i feretronów. W ten sposób chcemy zamanifestować swoją wiarę i przywiązanie do kościoła i parafii.

 

8. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek po Mszy św. godz. 8.00 nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św. W sobotę na godz. 8.00 tradycyjnie zapraszamy rodziny oczekujące na narodzenie dziecka.

 

9. Wyjątkowo w czwartek 1maja odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

 

10. W niedziele 4 maja o godz. 18.30 będzie Msz św. dla maturzystów w Bazylice Mariackiej, na którą zaprasza Ks. Kardynał wraz z katechetami.

 

11. Wszystkim, życzymy na dzisiaj i na cały świąteczny tydzień… opieki św. Floriana i św. Jana Pawła II … Szczęść Boże.