PL

PL

II Niedziela Wielkiego Postu

Misje parafialne rozpoczną się w V Niedzielę wielkiego Postu. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, jest też na stronie internetowej naszej parafii…..Prosimy o modlitwę w tej intencji.

1. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dzisiaj na godz.16.00.. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00.

 

2. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek Msze św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 8.00 i wieczorem o 18.30. Dodatkowa dla dzieci i młodzieży o godz.17.30. Okazja do spowiedzi rano od 6.00 do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00. W I sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Bożej, na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy rodziny i rodziców oczekujących na narodzenie dziecka.

 

3. W sobotę 2 marca chcemy odwiedzić chorych w domu z sakramentami świętymi. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Informujemy, że przed świętami w czasie misji parafialnych – 23 marca będziemy jeszcze nawiedzać chorych.

 

4. Misje parafialne rozpoczną się w V Niedzielę wielkiego Postu. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, jest też na stronie internetowej naszej parafii…..Prosimy o modlitwę w tej intencji.

 

5. Spotkanie Zespołu Charytatywnego naszej parafii będzie w czwartek 28 lutego o godz. 17.00 w salce na wikarówce. Wszystkich chętnych do pomocy w Zespole serdecznie zapraszamy.

 

6. Jak już wszyscy wiemy, 18 lutego w poniedziałek zmarł + Ks. Prałat Jan Czyrek, długoletni emerytowany proboszcz naszej parafii. Ks. Prałat został pochowany w krypcie kanoników kapituły kolegiackiej w podziemiach naszej bazyliki w kaplicy św. Anny w nawie południowej. Wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych, modlili się w Jego intencji i zamówili Msze św. serdecznie dziękujemy. Podziękowanie kierujemy do strażaków, kolejarzy i chętnych parafian. Bóg zapłać za pomoc w zorganizowaniu pogrzebu.

 

7. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na pomoc Polskim Misjonarzom. Dzieło pomocy Ad Gentes jest organizowane we wszystkich kościołach w Polsce w II niedziele Wielkiego Postu. W naszej bazylice ofiary na ten cel można składać w do skarbony za ławkami w tyle kościoła. Ofiarodawcom Bóg zapłać.

 

8. Na kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa….. Szczęść Boże.