PL

PL

III Niedziela Wielkiego Postu

Za dwa tygodnie w naszej bazylice rozpoczynają się Misje Parafialne, które przeżywamy w Roku Wiary. Program misji jest wywieszony na drzwiach przy wejściu do bazyliki, jest na stronie internetowej, a także w kalendarzach – folderach, które przekazywaliśmy każdej rodzinie w czasie kolędy. Można też zabrać wydrukowany program misji, jest w tyle kościoła za ławkami. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji misji. Niech to będzie czas, refleksji i pojednania w rodzinach, w sąsiedztwie a przede wszystkim naszego pojednania z Panem Bogiem. Nauki Misyjne będą głoszone przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

1. Dzisiaj o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00.

 

2. Jutro liturgiczne święto św. Kazimierza Królewicza, patrona Archidiecezji Krakowskiej. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia, szczególnie ks. Kazimierzowi Lenartowi naszemu rodakowi z ul. Szlak. Niech św. Kazimierz wyprasza zdrowie i potrzebne łaski w życiu kapłańskim i osobistym. Szczęść Boże.

 

3. Za dwa tygodnie w naszej bazylice rozpoczynają się Misje Parafialne, które przeżywamy w Roku Wiary. Program misji jest wywieszony na drzwiach przy wejściu do bazyliki, jest na stronie internetowej, a także w kalendarzach – folderach, które przekazywaliśmy każdej rodzinie w czasie kolędy. Można też zabrać wydrukowany program misji, jest w tyle kościoła za ławkami. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji misji. Niech to będzie czas, refleksji i pojednania w rodzinach, w sąsiedztwie a przede wszystkim naszego pojednania z Panem Bogiem. Nauki Misyjne będą głoszone przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

 

4. W najbliższą środę po wieczornej Mszy św., kolejne spotkanie w Roku Wiary z Dokumentami Soboru Watykańskiego II. Zapraszamy na wykład Ks. prof. Szymona Drzyżdżyka z Uniwersytetu Jana Pawła II. Przedstawiony zostanie „Dekret o Wolności Religijnej”.

 

5. Z inicjatywy Rycerzy Kolumba i Caritas Archidiecezji Krakowskiej, podobnie jak w latach ubiegłych, w naszej parafii w miesiącu marcu i kwietniu w każdy poniedziałek od godz. 19.00 w salce przy kancelarii, profesjonalni doradcy podatkowi będą bezpłatnie pomagać wypełnić zeznania podatkowe PIT za rok 2012. Taka możliwość będzie od przyszłego tygodnia od 11 marca.

6. Jak już informowaliśmy, parking na placu przed kościołem został poszerzony z myślą, by mogli korzystać z niego wszyscy przybywający samochodami na Msze św. i nabożeństwa do naszej świątyni. Zwracamy się z serdeczną prośba do kierowców, aby w niedziele po Mszy św. nie zostawiać samochodów na parkingu. Zajęty parking uniemożliwia parkowanie tym, którzy przybywają na następne Msze św. Jeśli ktoś po Mszy św. ma do załatwienia jakieś sprawy, powinien przestawić samochód na inne miejsce. Bardzo prosimy o solidarność i zrozumienie.
Informujemy także, że parkowanie samochodu w ciągu tygodnia poza nabożeństwami wymaga pozwolenia i uzgodnienia w kancelarii parafialnej.

 

7. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, a na kolejne dni Wielkiego Postu życzymy owocnej pracy nad sobą i Bożego Błogosławieństwa …… Szczęść Boże.