PL

PL

III Niedziela Zwykła

W naszej Bazylice w ramach wykładów z okazji Roku Wiary, w najbliższą środę, Ks. dr Marek Leśniak przybliży nam kolejny dokument Soboru Watykańskiego II – Konstytucję o Kościele i Świecie Współczesnym – „Gaudium et Spes”. Serdecznie zapraszamy na ten wykład.

1. O godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia. Msza św. jak zwykle o godz.15.15. Zaś po mszy św. o godz. 18.30. w naszej Bazylice będzie Charytatywny Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu Muzycznego z X Liceum Ogólnokształcącego z ul. Wróblewskiego. Ofiary zebrane na koncercie będą przeznaczone na pomoc dla Domu Otwartego dla Ubogich z ul. Odrowąża, gdzie od 30 lat ubodzy, dzieci z rodzin potrzebujących i bezdomni mogą otrzymać pomoc: ciepły posiłek, pomoc w zakupie leków, dopłaty do czynszów. Dzisiaj także przy wyjściu z kościoła Panie zbierają dobrowolne ofiary do puszek na wsparcie działalności tego Domu dla Ubogich.

 

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
– we wtorek św. Jana Bosko kapłana.
– w sobotę 2 lutego – liturgiczne Święto Ofiarowania Pańskiego – w Polsce zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele będą co pół godziny od godz. 6.00 do godz. 8.00 rano. Msze św. z kazaniem i uroczystym obrzędem poświęcania gromnic będą o godz. 8.00, 9.00, 11.00 i wieczorem o 18.30. W tym dniu obchodzimy XVII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na pomoc zakonom kontemplacyjnym.

 

3. W tym tygodniu I piątek miesiąca lutego. Msze św. z nabożeństwem do Najść. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.30 i dodatkowa dla młodzieży o 17.30. Okazja do spowiedzi rano do godz. 9.30 i popołudniu od godz. 17.00. W I sobotę na godz. 8.00 tradycyjnie zapraszamy rodziców oczkujących potomstwa. W czwartek po wieczornej Mszy św. Godzina Święta z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwami do bł. Jana Pawła II.

 

4. Do chorych udamy się w sobotę 2 lutego. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej….

 

5. W naszej Bazylice w ramach wykładów z okazji Roku Wiary, w najbliższą środę, Ks. dr Marek Leśniak przybliży nam kolejny dokument Soboru Watykańskiego II – Konstytucję o Kościele i Świecie Współczesnym – „Gaudium et Spes”. Serdecznie zapraszamy na ten wykład….

 

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień… Szczęść Boże…