Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Multimedia

Wystawa z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, na której są pamiątki podkreślające więź parafii św. Floriana w Krakowie ze św. Janem Pawłem II. Ks. dr Karol Wojtyła był wikariuszem w naszej parafii. W przygotowanie wystawy włączyli się; Pan Andrzej Godek i nasze Siostry: Maria z kancelarii i Łucja z zakrystii. Bardzo serdecznie im za to dziękujemy.

Wystawę można oglądać każdego dnia od godz. 17:00 do niedzieli 21 października. Na wystawie można również nabyć cenną broszurkę streszczającą Wielki Pontyfikat św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.