Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W dzisiejszą Uroczystość Zesłana Ducha św. można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 a nabożeństwo majowe dziś po Mszy św. o 15.15. Po Majówce ok 16.15 w naszej Bazylice będzie Koncert pt. „Litanie do polskich świętych”. Artyści ten koncert dedykują dla uczczenia Papieża bł. Jana Pawła II z okazji 93 urodzin. Serdecznie zapraszamy.

 

2. Jutro w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt, jest to święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła. Msze św. będziemy odprawiać od godz. 6.00 do godz. 8.00 co pół godziny. Msze św. uroczyste z kazaniem odprawimy o 8.00, 9.00 i wieczorem o godz. 18.30.

 

3. Za dwa tygodnie, w ramach peregrynacji do wszystkich parafii naszej Archidiecezji, Parafia św. Floriana, przeżywać będzie Nawiedzenie Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i relikwii św. S. Faustyny i bł. Jana Pawła II w dniach 1 i 2 czerwca. Bezpośrednie przygotowanie do tych uroczystości rozpocznie się w Boże Ciało 30 Maja. Księża Misjonarze Oblaci będą głosić kazania. Dokładny Program przygotowania i Nawiedzenia naszej parafii jest na stronie internetowej, jest także wydrukowany na folderach informacyjnych, które można zabrać do swojego domu. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji naszej parafii o owocne przeżycie tych wyjątkowych dni spotkania z Jezusem Miłosiernym. W Roku Wiary chcemy ubogacać nasza wiarę. W dekanacie Kraków - Centrum peregrynacja rozpoczyna się w najbliższą sobotę w Kościele św. Piotra i Pawła na ul. Grodzkiej o godz. 18.00.

 

4. W czwartek zapraszamy na wykład Ks. prof. Jana Machniaka z cyklu Bł. Jan Paweł II papież - świadkiem wiary.

 

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– we piątek Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
– w sobotę wspomnienie Św. Grzgorza VII, papieża. W tym dniu będzie czcił swojego patrona nasz Ks. Proboszcz Grzegorz Szewczyk. Z okazji imienin Czcigodnemu Ks. Prałatowi życzymy zdrowia, obfitości Bożych łask oraz opieki i wstawiennictwa swojego patrona. Msze św. w int. Ks. Proboszcza zostaną odprawione; dziś o g. 15.15 od Zespołu Charytatywnego i od Róży różańcowej M.B Nieustającej Pomocy, w piątek o g. 18.30, w sobotę o g. 6.30 i g. 8.00 od Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 


6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia chrześcijańskiego. Szczęść Boże…

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.