Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. O g. 15.15 Msza św. w int. Ks. Proboszcza z okazji imienin. Nabożeństwo majowe po mszy św. o 15.15 podczas którego będziemy się modlić za wszystkie nasze mamy w Dniu Matki. Po nabożeństwie dzieci ze świetlicy od SS. Szarytek wystawią przedstawienie p.t; „Życie św. Genowefy”. Zapraszamy do udziału.

 

2. W piątek jest liturgiczne Święto Nawiedzenia NMP. – nabożeństwa majowe zakończymy po mszy św. o 18.30.

 

3. W sobotę jest wspomnienie św. Justyna, męczennika – i I sobota miesiąca czerwca. Na mszę św. o 8.00 zapraszamy rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka. W sobotę odwiedzimy Chorych w domu.

 

4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Słyszeliśmy już zaproszenie Ks. Kardynał na procesję centralną z Wawelu i na Rynek Główny…..

 

5. W naszej bazylice Msze św. przed południem będziemy odprawiać w porządku niedzielnym. Po południu nie będzie mszy św. o 15.15 i 18.30. W Boże Ciało będzie odprawiona uroczysta Msza św. o 17.30 w intencji Parafian i modlących się w naszej świątyni. Po Mszy św. wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii: ul. św. Filipa, ul. Krótką, Krzywą, Rynkiem Kleparskim, Paderewskiego, pl. Matejki i ul. Kurniki wróci do bazyliki. Udział w Procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem naszej wiary i uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego. Chciejmy to wyrazić szczególnie w Roku Wiary. Zapraszamy wszystkich parafian: Zgromadzenia Zakonne, Strażaków, Kolejarzy i tych, którzy związani są z naszą bazyliką. Zapraszamy asysty i dzieci do sypania kwiatów. Po procesji będzie jeszcze odprawiona msza św. o godz. 20.00.

 

6. Jak już wiemy, nasza Parafia przygotowuje się do Nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. S. Faustyny i bł. Jana Pawła II. W Boże Ciało chcemy duchowo przygotować się do przeżycia nawiedzenia w naszej parafii - kazania będą głosili Ojcowie, którzy prowadzili Misje w Wielkim Poście.. Powitanie obrazu będzie na pl. Matejki w najbliższą sobotę 1 czerwca o godz. 17.30. W przyszłą niedziele po każdej Mszy św. będzie okazja do osobistej modlitwy przed obrazem i przy relikwiach. Na godz. 9.30 zapraszamy dzieci i młodzież a na godz. 12.15 wszystkich starszych chorych i samotnych. Dokładny program nawiedzenia jest przy wejściu do bazyliki i jest wydrukowany na folderach, które bardzo prosimy zabrać do swojego domu.

 

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i obfitych darów Bożych do dawania świadectwa wiary w tych najbliższych dniach…. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.