Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w Łagiewnikach odbywa się beatyfikacja dwóch polskich Sióstr Zakonnych. Założycielki SS. Prezentek - Matki Zofii Czeskiej i założycielki SS. Serafitek - S. Małgorzaty Łucji Szewczyk. Tym ważnym i historycznym wydarzeniom w życiu naszej Archidiecezji przewodniczy Prefekt Kongregacji spraw Kanonizacyjnych Ks. Kard. Amato z Rzymu.

 

2. Przed tygodniem przeżywaliśmy nawiedzeniu Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i Relikwii św. S. Faustyny i bł. Jana Pawła II. Wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu i przeżyciu tych wyjątkowych chwil serdecznie dziękujemy i życzymy, aby Miłosierny Jezus obdarzał Was potrzebnymi łaskami.

 

3. Jutro w poniedziałek, podobne nawiedzenie będzie w Kościele XX. Misjonarzy na ul. św. Filipa. Powitanie obrazu i Relikwii będzie o godz. 17.30. Dalszy program czuwania jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Księża Misjonarze serdecznie nas zapraszają do udziału w tych uroczystościach. We wtorek ok. 10.30 Obraz i Relikwie zostaną przewiezione do Dom Pomocy Społecznej przy ul. Helclów. O godz. 15.30. Ks. Bp Jan Szkodoń będzie tam w kaplicy przewodniczył Mszy św. Podajemy te informacje, bo tez teren naszej parafii.

 

4. O godz. 15.00 dzisiaj Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W ciągu tygodnia zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe po wieczornej Mszy św.

 

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w poniedziałek św. Bogumiła, biskupa. W tym dniu Ks. Superior od XX. Misjonarzy i S. Bogumiła z kancelarii parafialnej obchodzą imieniny. Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
- we wtorek św. Barnaby apostoła
- w czwartek św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła,
- w piątek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
- w sobotę wspomnienie św. Jolanty, zakonnicy

 

6. W najbliższą czwartek 13 czerwca, będzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. z kazaniem o godz. 18.30, a później będzie procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej.

 

7. W sobotę o godz. 19.30 w naszej bazylice odbędzie się koncert Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Wystąpią uczniowie i nauczyciele szkoły. Dokładne informacje na plakacie w gablocie przy wejściu do kościoła. Wstęp wolny.

 

8. Za tydzień w niedzielę przed naszym kościołem będzie Kiermasz Prac Dzieci ze Świetlicy środowiskowej z ul. Warszawskiej 11 prowadzonej przez Siostry Miłosierdzia. Dzieci przygotowały własnoręcznie prace w ramach zajęć na Świetlicy. Ofiary z kiermaszu będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd dla dzieci.

 

9. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, a na cały tydzień, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej….. Szczęść Boże.

 

10. Jak już wiemy zmarł + Ks. Kard. Stanisław Nagy w wieku 92 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Łagiewnikach w Centrum Jana Pawła II w poniedziałek o 17.00 i wtorek o 11.00…. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie…

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.