Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

  1. Dzisiaj,  jak zwykle o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Po mszy św. o godz. 15.15 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. W ciągu tygodnia zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe po wieczornej Mszy św.

  2. W liturgii wspominamy:  w poniedziałek - św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, w piątek - św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

  3. W czwartek o 15.30 Msza św. z udziałem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy. Po Mszy św. spotkanie w salce.

  4. Dzisiaj Dzieci ze świetlicy zbierają dobrowolne ofiary na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego. Dzieci, w ciągu całego roku spotykają się w świetlicy środowiskowej przy ul. Warszawskiej 11, którą prowadzą Siostry Miłosierdzia. Tam dzieci mogą zjeść ciepły posiłek, skorzystać z pomocy w odrabianiu lekcji i zgodnie ze swoim zainteresowaniem rozwijać swoje zdolności. Dzisiaj przed naszym kościołem jest kiermasz pamiątek wykonanych przez dzieci i młodzież ze świetlicy w ramach zajęć. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na wyjazd wakacyjny. Siostry i dzieci składają serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom. Bóg Zapłać.

  5. Od jutra na placu przed kościołem pojawią się Parkingowi, którzy będą pilnować porządku przy parkowaniu samochodów. Pragniemy wyjaśnić i podkreślić, że  wszyscy udający się do bazyliki  na mszę św. lub na  modlitwę w niedzielę i w dni powszednie, a także interesanci do kancelarii, czy goście do księży, mają wjazd wolny jak do tej pory bezpłatny, zabierają  tylko zieloną kartę wjazdową od parkingowego. Natomiast osoby, które przybywają do Centrum Miasta: do pracy, do urzędów, sklepów,  będą musieli zapłacić za parkowanie, tak jak to już jest prawie na każdej ulicy w Centrum Krakowa. Każdy rozumie, że utrzymanie parkingu jest kosztowne. Do tej pory tylko na naszym placu przed kościołem było bezpłatne parkowanie i dlatego ostatnio,  miejsca parkingowe były oblegane, co stwarzało bałagan i brak porządku. Po konsultacji z księżmi i wielu osobami oraz z Parafialną Radą Duszpasterską podejmujemy próbę uporządkowania sytuacji na parkingu. Mamy nadzieję, że spotka się to z życzliwym odbiorem  dla dobra nas wszystkich. Gdyby okazało się, że jest jakiś dochód, po odliczeniu kosztów utrzymania parkingu, i zapłaceniu podatku VAT, to w całości przeznaczymy taką kwotę na cele charytatywne. Mamy jeszcze prośbę do przyjeżdzających w niedzielę na Msze św. aby po Mszy św. nie zostawiać samochodów na placu kościelnym, bo w ten sposób utrudniamy parkowanie przybywającym na następne Msze św….. Jeśli ktoś zostawia samochód w niedziele na placu przed kościołem, to musi się liczyć z tym, że parkingowi będą domagać się opłaty za dodatkowy czas parkowania. Wspominamy o tym, gdyż na terenie Miasta, w niedziele,  niektóre miejsca do parkowania są bezpłatne.

  6. W tyle kościoła jest do nabycia wakacyjny numer Gazetki CHIT w cenie 1,50. – Bieżąc informacje z życia kościoła. W prezencie obrazek na Rok Wiary.

  7. Wszystkim życzymy  błogosławieństwa Bożego na cały tydzień. Szczęść Boże!

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.