Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie adoracji. O godz. 15.15 jak zwykle msza św.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:
- we poniedziałek św. Jana z Dukli, prezbitera
- w czwartek Święto św. Benedykta, opata patrona Europy. W tym dniu spełniając zwykłe warunki możemy zyskać odpust zupełny z racji Roku Wiary. Pamiętajmy także o modlitwie za emerytowanego papieża Benedykta XVI.
- w piątek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
- w sobotę – śww. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

 

3. 13 lipca w najbliższą sobotę będzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. z kazaniem o godz. 18.30, a później procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej.

 

4. Bardzo dziękujemy Ks. kapelanowi ks. Jackowi Krzemieniowi ze wspólnoty „Chleb życia” z Archidiecezji Warszawskiej za wygłoszone dzisiaj Słowo Boże w naszej Bazylice. Jak słyszeliśmy wspólnota ta zajmuje się ludźmi bezdomnymi, chorymi i opuszczonymi. Dzisiaj przed kościołem są rozprowadzane wyroby wykonane przez członków tej wspólnoty i są zbierane ofiary na pomoc, by taka wspólnota mogła nadal pomagać najbardziej potrzebującym.

 

5. W tym tygodniu w modlitwach polecajmy przebywających na wakacjach, szczególnie dzieci i młodzież. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego wypoczynku. Szczęść Boże

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.