Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie adoracji. O godz. 15.15 jak zwykle msza św.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:
- we poniedziałek św. Jana z Dukli, prezbitera
- w czwartek Święto św. Benedykta, opata patrona Europy. W tym dniu spełniając zwykłe warunki możemy zyskać odpust zupełny z racji Roku Wiary. Pamiętajmy także o modlitwie za emerytowanego papieża Benedykta XVI.
- w piątek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
- w sobotę – śww. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

 

3. 13 lipca w najbliższą sobotę będzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. z kazaniem o godz. 18.30, a później procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej.

 

4. Bardzo dziękujemy Ks. kapelanowi ks. Jackowi Krzemieniowi ze wspólnoty „Chleb życia” z Archidiecezji Warszawskiej za wygłoszone dzisiaj Słowo Boże w naszej Bazylice. Jak słyszeliśmy wspólnota ta zajmuje się ludźmi bezdomnymi, chorymi i opuszczonymi. Dzisiaj przed kościołem są rozprowadzane wyroby wykonane przez członków tej wspólnoty i są zbierane ofiary na pomoc, by taka wspólnota mogła nadal pomagać najbardziej potrzebującym.

 

5. W tym tygodniu w modlitwach polecajmy przebywających na wakacjach, szczególnie dzieci i młodzież. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego wypoczynku. Szczęść Boże

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.