Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i później jak zwykle Msza św.

 

2. We wtorek obchodzimy liturgiczne święto Matki Bożej Kalwaryjskiej. Wieczorem zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Tradycyjnie o godz. 18.30 Msza św. z kazaniem, a później Różaniec i procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

3. W środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

 

4. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze święte w naszej bazylice będziemy odprawiać według porządku niedzielnego. W tym dniu dodatkowa msza św. ślubna o godz. 16.30. Po każdej mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów.

 

5. W sobotę liturgiczne święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej. Uroczysta Msza św. u Dominikanów o godz. 12.00.

 

6. W najbliższym tygodniu w Krakowie odbywać się będą Dni Kultury Sakralnej „CRACOWIA SACRA” – W wielu kościoła będą wystawy i koncerty. W ramach tych dni w naszym kościele w środę 14 sierpnia będzie Koncert Musica sacra: na organach Marek Stefański a śpiewać będzie Elżbieta Towarnicka. Zaś w Domu Katechetycznym będzie wystawa, na której będzie można zobaczyć w środę i czwartek akta i dokumenty archiwalne związane z naszą parafią św. Floriana. Dokładne informacje są na plakatach.

 

7. W najbliższa niedzielę 18 sierpnia o godz. 16.00 będzie koncert młodego organisty z Krakowa - Tomasza Soczka – studenta Akademii Muzycznej w Katowicach. Koncert organizuje Stowarzyszenie zajmujące się promowaniem Młodych Talentów. Wstęp na koncert jest wolny. Po Koncercie będą zbierane wolne datki jako wsparcie finansowe dla młodego artysty na prestiżowy Konkurs Organowy w Moskwie.

 

8. Wszystkim życzymy dobrego, niedzielnego wypoczynku, owocnego przeżywania dni świątecznych tego tygodnia. Wszystkim solenizantom i solenizantkom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej… SZCZĘŚĆ BOŻE.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.