Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później jak w każdą niedzielę Msza św.

 

2. O godz. 16.00 będzie koncert organowy młodego Organisty Tomka Soczka, który studiuje na Akademii Muzycznej w Katowicach.  Koncert organizuje Stowarzyszenie zajmujące się promowaniem Młodych Talentów. Wstęp na koncert jest wolny. Po Koncercie będą zbierane wolne datki jako wsparcie finansowe dla młodego artysty, który chce wziąć udział w prestiżowym Konkursie Organowym w Moskwie. Podczas tej mszy św. grał już organista Tomasz Soczek. Po Mszy św. zagra jeszcze kilka utworów. Gdyby ktoś chciał wesprzeć studia, a szczególnie wyjazd do Moskwy dla Tomasza to przy wyjściu z kościoła przedstawiciele stowarzyszenia promującego „ Młode Talenty” zbierają  dobrowolne ofiary.

 

3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

-  we wtorek św. Bernarda, opata i doktora kościoła

- w środę św. Piusa X papieża

- w czwartek wspomnienie N. M. P. Królowej

- w sobotę liturgiczne święto św. Bartłomieja Apostoła

 

4. Jutro po Mszy św. wieczornej, w salce katechetycznej będzie spotkanie z Panem Janem Hłet mieszkającym we Francji,  dawnym parafianinem i uczniem Ks. Karola Wojtyły. Ma wiele cennych doświadczeń i przeżyć ze spotkań ze swoim katechetą, dzisiaj bł. Janem Pawłem II. Pragnie z tymi przeżyciami podzielić się z nami. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Nasz Gość mówi także w języku francuskim, dlatego znający język francuski, mogą przyjść na to spotkanie.

 

5. W kancelarii parafialnej i w zakrystii przyjmujmy zgłoszenia mieszkań dla studentów w nowym roku akademickim.

 

6. Wszystkim życzymy dobrego przeżycia niedzieli, wypoczynkuw gronie rodzinnym, a w nowym tygodniu niech Wam towarzyszy Boże Błogosławieństwo i opieka Matki Bożej …..Szczęść Boże. 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.