Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu….


2. Ks. Kardynał zaprasza na Pielgrzymkę do Kalwarii. Z naszej parafii także chcemy zorganizować wyjazd na tę pielgrzymkę. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy w zakrystii. Wyjazd pielgrzymów w najbliższą niedzielę o godz. 7.00 z placu przed kościołem.

 

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i zmianka tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy także osoby, które odmawiają różaniec codziennie. Zachęcamy, aby włączyć się w tę piękną i ważną modlitwę jaką jest Żywy Różaniec.


4. Jutro rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Z tej okazji w naszej bazylice będą Msze św.:
- o godz. 8.00 Msz św. dla uczniów z Gimnazjum Nr 4
- o godz. 10.00dla Szkół Ponadgimnazjalnych: Liceów X z ul. Wróblewskiego i prywatnego z ul. Basztowej, Technikum i Szkół Zawodowych Przemysłu Spożywczego z Pl. Matejki.
- o godz. 11.00, Msz św. dla uczniów Katolickiej Szkoły im. Św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów


W najbliższy czwartek po mszy św. wieczornej Godzina Święta z racji pierwszego czwartku miesiąca września.


5. W I piątek, msze św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa odprawimy rano o 8.00 i wieczorem o godz. 18.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży z Gimnazjów o 17.30. Okazja do Spowiedzi św. rano na mszach św. do godz. 9.30 i po południu od godz. 17.00.


6. W I sobotę Msza św. o godz. 8.00 z modlitwą za rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka.


7. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami św. , adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

 

8. W piątek Ks. Jarosław zaprasza na godz. o godz. 17.00 na spotkanie wszystkich Ministrantów i Lektorów. Zapraszamy także chłopców, którzy chcieliby pełnić te zaszczytną funkcję ministranta w naszej bazylice.


9. Za dwa tygodnie w sobotę 14 września w Łagiewnikach odbędzie się IX Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy rodziny kolejarzy, także emerytów. Program na afiszu przy wejściu do bazyliki. Msza św. o godz. 12.00.


10. Decyzją Kardynała w naszej parafii na wikarówce zamieszkało dwóch nowych kapłanów; Ks. Jarosław Chlebda i Ks. Łukasz Kubas. Ks. Jarosław będzie pełnił funkcje wikariusza i będzie katechizował w katolickiej szkole na ul, Pędzichów. Ks. Łukasz będzie pracował na kapelanii Cmentarza Rakowickiego. Bardzo serdecznie witamy nowych kapłanów w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy im Bożego błogosławieństwa w posłudze dla dobra naszej parafii.


11. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia mieszkań dla studentów.


12. Na nowy tydzień, wszystkim parafianom i gościom przybywającym do naszej Bazyliki życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczególną modlitwą otoczmy dzieci i młodzież, rozpoczynających Nowy Rok Szkolny.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.