Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś rozpoczyna się III tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Każdego dnia na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla rodziców i wychowawców, którzy bezpośrednio uczestniczą w procesie wychowania. Polecamy także opiece Matki Bożej wszystkie dzieci i młodzież. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii. Szczególnie zapraszamy rodziców i  młodzież gimnazjalną, wszystkie klasy. Po Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami i informacje na temat przygotowania do sakramentu  bierzmowania.

 

2. Dzisiejsza trzecia niedziela września obchodzona jest w Polsce jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą otaczamy dziennikarzy i wszystkich pracujących w mediach, aby byli ludźmi prawdy i odpowiedzialni za przekazywane słowo. A my starajmy się roztropnie korzystać z mediów….

 

3. W miesiącu wrześniu w kościołach naszej archidiecezji są zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W tyle Kościoła jest skarbonka, do której można składać ofiary na tę Katolicką Uczelnię. W imieniu Ks. Rektora i studentów, wszystkim ofiarodawcom serdecznie  dziękujemy. Bóg zapłać.

 

4. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:

- w poniedziałek śww. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa  

- we środę liturgiczne święto św. Stanisława Kostki Zakonnika, patrona polskiej młodzieży.

- w piątek śww. męczenników z Korei: Andrzeja, Pawła i Towarzyszy.

- w sobotę liturgiczne Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

 

5. Informujemy że dnia 13 września 2013 roku zmarła śp. +Helena Szewczyk w 93 roku życia, mama Ks. prałata Grzegorza Szewczyka, proboszcza parafii św. Floriana w Krakowie. Pogrzeb odbędzie się; 16 września/poniedziałek/w Gołkowicach k. Starego Sącza:

o godz. 12.30. wyprowadzenie z kaplicy

o godz. 13.00. Msza Święta pogrzebowa

 

Łączymy się w bólu i modlitwie z Ks. Proboszczem polecając śp. Helenę Miłosierdziu Bożemu.

 

Z naszej parafii  jest zorganizowany wyjazd na pogrzeb autokarem dla chętnych. Można zapisywać się w zakrystii. Wyjazd będzie w poniedziałek o godz. 9.55  z Placu Matejki przy biurze turystycznym „Bermuda”. Prosimy o punktualność, gdyż zatrzymanie autokaru w tym miejscu ma ograniczony czas.

 

Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Boże na cały tydzień… Szczęść Boże. 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.