Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, zaś po mszy św. o 15.15 będzie uroczysty Różaniec z procesją Eucharystyczną do 5 ołtarzy. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich, a szczególnie osoby z Żywego Różańca, które maja także comiesięczną zmiankę. W dni powszednie Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy o godz. 18.00.

 

2. Dzisiaj po procesji różańcowej będzie koncert charytatywny Kwartetu Smyczkowego, znanego w Polsce i Europie. Koncert odbędzie się na rzecz Stowarzyszenia Osób Chorych na stwardnienie rozsiane boczne zanikowe. Bliższe informacje na plakacie przy wejściu do Bazyliki.

 

3. W liturgii wspominamy
- w poniedziałek wspomnienie Matki Bożej Różańcowej
- w środę liturgiczne święto św. Wincentego Kadłubka , biskupa
- w sobotę bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
- w najbliższą niedzielę 13 października ostatnie Uroczyste Nabożeństwo Fatimskie.. W przyszłą niedzielę Różaniec będzie wyjątkowo o godz. 18.00.

 

4. Pierwsze spotkanie w ramach Duszpasterstwa Studentów przy naszej parafii będzie w najbliższy czwartek o godz. 20.00 w sali Domu Katechetycznego. Zapraszamy wszystkich chętnych Studentów. Spotkania będzie prowadził ks. dr Marcin Cholewa.

 

5. Dzisiaj w całej Archidiecezji są zbierane ofiary do puszek na pomoc dla poszkodowanym w wojnie domowej w Syrii. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

 

6. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.