Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. O godz. 15.00 tradycyjnie będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

2. Dzisiaj 13 października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Wyjątkowo o godz. 18.00, najpierw będzie  Różaniec fatimski,  później Msza św. i procesja wokół Bazyliki z figurką Matki Bożej. W czasie nabożeństwa w łączności z Ojcem  św. Franciszkiem, odmówimy akt poświęcenia całego świata Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Nabożeństwo tradycyjnie zakończymy przy tablicy upamiętniającej prace w naszej parafii Ks. dra Karola Wojtyły, dzisiaj Bł. Jana Pawła II papieża. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Na nabożeństwo, tradycyjnie przynosimy świece z lampionami.

 

3. Dziś w całej Polsce jest obchodzony XIII Dzień Papieski. Przed kościołami są zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a biednej młodzieży w naszej ojczyźnie – jest to żywy pomnik bł. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i modlitewnie to niezwykłe dzieło.

 

4. W tym tygodniu wspominamy:

-   we wtorek  św. Teresy od Jezusa - dziewicy i doktora Kościoła

-  w środę św. Jadwigi śląskiej. W tym dniu wypada 35 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża. Zapraszamy na różaniec i wieczorną Msze św., będziemy dziękować za dar błogosławionego Jana Pawła II i prosić o dobre przygotowanie  do kanonizacji naszego rodaka, która jak już wiemy będzie w Rzymie 27 kwietnia 2014roku.

- w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego bpa i   męczennika

- w piątek liturgiczne święto  św. Łukasza Ewangelisty. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia, a szczególnie Ks. Łukaszowi Kubasowi, który mieszka na terenie naszej parafii. Naszą pamięć wyrazimy w modlitwie…

- w przyszłą niedzielę Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

 

5. W związku z kanonizacją Papieża Jana Pawła II planujemy zorganizować Pielgrzymkę do Rzymu na tę uroczystość. Wstępnie można się zapisywać w zakrystii lub kancelarii. Wyjazd na 6 dni - koszt ok. 1450 zł. lub na 8 dni – 1850 zł.

 

6.  Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Na wypominki roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki na miesiąc listopad możemy składać do skarbonki w tyle bazyliki. Są tam też wystawione kartki, na których można wypisać swoich zmarłych.

 

7. W przyszłą niedzielę będzie pielgrzymka Strażaków Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej z Małopolski do Sanktuarium  Jana Pawła II w Łagiewnikach.  Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Ks. kardynała Stanisława Dziwisza.

 

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa... Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach. W ciągu tygodnia na nabożeństwo różańcowe zapraszamy do kościoła, na g.18.00.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.