Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość św. Jana Kantego patrona archidiecezji krakowskiej. O godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, Msza św. o 15.15 i później nabożeństwo Różańcowe. W dni powszednie różaniec jest o godz. 18.00.

 

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. OO. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej głoszą kazania na wszystkich Mszach św. Przy wyjściu z Kościoła Misjonarze będą rozprowadzać Kalendarze Misyjne na 2014 rok, między innym w ten sposób wspieramy ofiarami misjonarzy i misjonarki. W intencji Misji w naszej bazylice będziemy się modlić w ciągu tygodnia podczas wieczornej mszy św. i na różańcu.


3. W tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek św. Jakuba Strzemię, biskupa
- we wtorek liturgiczne wspomnienie Bł. Jana Pawła II. Serdecznie zachęcamy do liczniejszego udziału w naszej Bazylice w nabożeństwie różańcowym i wieczornej Mszy św. Dziękować będziemy za dar Błogosławionego Jana Pawła II i będziemy się modlić o dobre przygotowanie do kanonizacji naszego Papieża. Główne uroczystości odpustowe ku czci Bł. Jan Pawła II odbywają się w Centrum „Nie lękajcie się” w Łagiewnikach. Zainteresowanych odsyłamy do tablicy ogłoszeń i na stronę internetową.

 

4. W środę wieczorem o godz. 19.15 będzie spotkanie wspólnoty pracowników i studentów Politechniki – dawnej Piwniczki. Dokładne informacje na tablicy ogłoszeń.

 

5. Przypominamy, że rozpoczęło się przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Dla uczniów kl. III gimnazjum spotkania są w każdy piątek o godz. 17.30 w domu katechetycznym.

 

6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Z tej okazji porządkujemy groby naszych bliskich zmarłych . Ofiarujemy także za nich modlitwę. Na wypominki roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki na miesiąc listopad możemy składać do skarbonki w nawie bazyliki.

 

7. Wszystkim obecnym na Mszy św. dzisiaj w naszej bazylice życzymy obfitości Bożych łask, Parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Boże. Użycz mi pogody ducha, ażebym godził się z tym czego zmienić nie mogę. Odwagi, abym zmieniał to co zmienić jestem w stanie i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.