Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość św. Jana Kantego patrona archidiecezji krakowskiej. O godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, Msza św. o 15.15 i później nabożeństwo Różańcowe. W dni powszednie różaniec jest o godz. 18.00.

 

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. OO. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej głoszą kazania na wszystkich Mszach św. Przy wyjściu z Kościoła Misjonarze będą rozprowadzać Kalendarze Misyjne na 2014 rok, między innym w ten sposób wspieramy ofiarami misjonarzy i misjonarki. W intencji Misji w naszej bazylice będziemy się modlić w ciągu tygodnia podczas wieczornej mszy św. i na różańcu.


3. W tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek św. Jakuba Strzemię, biskupa
- we wtorek liturgiczne wspomnienie Bł. Jana Pawła II. Serdecznie zachęcamy do liczniejszego udziału w naszej Bazylice w nabożeństwie różańcowym i wieczornej Mszy św. Dziękować będziemy za dar Błogosławionego Jana Pawła II i będziemy się modlić o dobre przygotowanie do kanonizacji naszego Papieża. Główne uroczystości odpustowe ku czci Bł. Jan Pawła II odbywają się w Centrum „Nie lękajcie się” w Łagiewnikach. Zainteresowanych odsyłamy do tablicy ogłoszeń i na stronę internetową.

 

4. W środę wieczorem o godz. 19.15 będzie spotkanie wspólnoty pracowników i studentów Politechniki – dawnej Piwniczki. Dokładne informacje na tablicy ogłoszeń.

 

5. Przypominamy, że rozpoczęło się przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Dla uczniów kl. III gimnazjum spotkania są w każdy piątek o godz. 17.30 w domu katechetycznym.

 

6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Z tej okazji porządkujemy groby naszych bliskich zmarłych . Ofiarujemy także za nich modlitwę. Na wypominki roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki na miesiąc listopad możemy składać do skarbonki w nawie bazyliki.

 

7. Wszystkim obecnym na Mszy św. dzisiaj w naszej bazylice życzymy obfitości Bożych łask, Parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.