Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś obchodzimy rocznicę konsekracji naszej bazyliki. Konsekrował ją w 1686 r. Biskup Mikołaj Oborski. O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po mszy św. o godz. 15.15 różaniec w intencji wszystkich fundatorów, dobrodziejów i ofiarodawców. Wszystkim, którzy troszczą się o nasz kościół, serdecznie dziękujemy. Kościół jest zawsze czysty i zadbany, to zasługa S. Zakrystianki, Pana Kościelnego i Pań sprzątających. Bóg Zapłać.

 

2. Zakończenie nabożeństw różańcowych w najbliższy czwartek.

 

3. W piątek 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej bazylice będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Po mszy św. o 15.15, którą ofiarujemy za naszych zmarłych, szczególnie za zmarłego w lutym tego roku Ks. Prałata Jana Czyrka. Po tej Mszy św. odprawimy procesję żałobną z wypominkami. Na wypominki roczne przyjmują księża. Jednorazowe możemy składać do skarbonki za ławkami. Za zmarłych zgłaszanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedziele o godz. 12.00, a w wypominkach jednorazowych w miesiącu listopadzie, każdego dnia o godz. 18.15, przed zakończeniem adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy. Zachęcamy do modlitwy i ofiarowania odpustów za zmarłych. Informacje o warunkach zyskiwania odpustów, które należy wypełnić, są na tablicy ogłoszeń w przedsionku bazyliki.

 

4.W sobotę 2 XI –Dzień Zaduszny. Wspominamy i modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych. Każdy kapłan może w tym dniu odprawić 3 msze św. ofiarując je za zmarłych. Zachęcamy do uczestnictwa w tym dniu we Mszy św.

 

5. W następną niedzielę 3 XI w tym dniu uroczystość odpustowa ku czci św. Karola Boromeusza i konsekracja Kościoła na os. Ks. Siemaszki o godz. 12.15.

 

6. W Chorych w domu odwiedzimy z sakramentami św. w najbliższą sobotę. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.


7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa na cały tydzień. Życzymy także owocnego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.