Aktualności

1.  Bardzo dziękujemy  O. Jackowi od XX. Jezuitów  za wygłaszane dzisiaj kazania. Na godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo opracowane przez Ks. Karola Wojtyłę, które było już wystawione w naszym kościele w roku 1951, gdy wikariuszem był ks. dr Karola Wojtyła. Nabożeństwo „Christus Rex” - Dzisiaj nabożeństwo przygotowała  młodzież i klerycy od Księży Jezuitów. Serdecznie zapraszamy. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

2. Jutro wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, patronki kolejarzy i bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, zakonnicy założycielki zgromadzenia SS. Nazaretanek.

 

3. W sobotę liturgiczne święto  św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu imieniny obchodzą nasi  księża : Ks. prof. prałat Andrzeja Baczyńskiego i Ks. dr kanonik Andrzeja Scąber. Drogim solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki patrona św. Andrzeja Apostoła. Mszę św. w intencji naszych księży solenizantów odprawimy w sobotę  o godz. 18.30.

 

4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent.  Na mszy św. o godz. 9.30 zapalimy pierwszą Świecę adwentową i poświęcimy opłatki wigilijne. Pragniemy poinformować parafian, że opłatki nie będą roznoszone do domów. Opłatki będzie można nabywać w zakrystii…. Zwyczajowo przy tej okazji składamy ofiarę, która przeznaczamy na utrzymanie służby kościelnej w ciągu całego roku. Zaznaczamy też, że parafia nikogo nie upoważnia do roznoszenia opłatków.  Gdyby w naszych  domach pojawiły się osoby powołujące się na parafię, to ostrzegamy, że są to osoby, którym nie należy ufać.

 

5. Na roraty zapraszamy w niedzielę na godz. o 6.30.  W dni powszednie Roraty będziemy odprawiać o godz. 8.00 rano.

 

6. W tyle Kościoła i w zakrystii  jest do nabycia Nowy Numer Gazetki HIT cenie 2 zł. Wiele cennych artykułów w związku nowym Rok Liturgicznym, którego hasło brzmi WIERZĘ W SYNA BOŻEGO.  Do Gazetki jest dołączona płytka CD z cennym wykładem Ks. prof. Dariusza  OKO . Temat wykładu  bardzo aktualny „ Od Tolerancji do totalitaryzmu” . Zachęcamy do nabywania.

Jest też do nabycia książka Karola Wojtyły pt. TAJEMNICE BOGA z nabożeństwami ułożonymi przez   Ks. Karola Wojtyłę gdy był wikariuszem w naszej parafii. To jest nowa cenna pozycja na rynku wydawniczym.

 

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże.