Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś na Mszy św. o 9.30 zostanie zapalona świeca I Niedzieli Adwentu. Ks. Proboszcz dokona poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Opłatki będą do nabycia w zakrystii.

 

2. Dzisiaj o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o 15.15 będzie zmianka tajemnic Żywego Różańca.

 

3. W najbliższy piątek w naszej bazylice rozpoczną się rekolekcje adwentowe przed odpustem z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, który będziemy przeżywać 8 grudnia w przyszłą niedzielę. W piątek i sobotę na mszach św. o godz. 9.00 rano i wieczorem o 18.30 będą głoszone nauki przez Ks. kan. Krzysztofa Tekielego notariusza Kurii Metropolitalnej. Zapraszamy parafian i wszystkich przybywających do naszej bazyliki do udziału w tych rekolekcjach. Niech to będą dni modlitwy i refleksji jako przygotowanie przed odpustem.

 

4. W niedzielę 8 grudnia, Uroczysta Suma odpustowa będzie o godz. 12.15 którą odprawi ks. prałat Jan Bielański, który niegdyś był wikariuszem w naszej parafii, a w tym roku obchodzi złoty jubileusz kapłaństwa. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, a także gości.

 

5. W liturgii wspominać będziemy:
- we wtorek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
- w środę św. Barbary, patronki górników
- w piątek św. Mikołaja, biskupa
- w sobotę św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła
W tym tygodniu I piątek miesiąca grudnia. Msza św. do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00, o 17,30 z udziałem młodzieży klas gimnazjalnych kl. I i II i o godz. 18.30 z udziałem młodzieży klas III. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.

 

6. W czwartek po wieczornej Mszy św. Godzina święta i modlitwy do Bł. J. Pawła II.

 

7. W sobotę odwiedzimy Chorych w domu. Jednocześnie informujemy, że kapłani jeszcze przed Świętami będą odwiedzać chorych - 21 grudnia. W przyszłą niedziele Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary – DAR SERCA na świąteczną pomoc dla biednych, chorych i samotnych parafian.

 

8. W okresie Adwentu każdego dnia będziemy odprawiać RORATY, czyli Mszę św. ku czci Matki Bożej : w niedzielę o godz. 6.30, a w dni powszednie rano o godz.8.00. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich, którym czas na to pozwala.

 

9. W ramach przygotowania do Kanonizacji Bł. Jana Pawła II w tym tygodniu w naszej bazylice będzie kolejny wykład na temat dokumentów Papieskich. Tym razem Ks. dr hab. Szymon Drzyżdżyk będzie mówił na temat Encykliki „ Centessimus Annus”. Zapraszamy w środę po wieczornej Mszy św.

 

10. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrego przeżywania okresu adwentu. Z Maryją oczekujmy na Boże Narodzenie. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.