Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj Obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W naszej wspólnocie czcimy Maryję Niepokalaną w obrazie Matki Bożej Brzemiennej, który jest w bocznym ołtarzu po prawej stronie. Tradycyjnie w tym dniu modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego, a także polecamy opiece Matki Bożej wszystkich Obrońców Życia. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później jak w każdą niedzieli o godz. 15.15 Msza św.

 

2. W piątek przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Jest to dzień imienin naszej S. Łucji pracującej w zakrystii. Z tej okazji składamy Siostrze najserdeczniejsze życzenia: Niech Bóg przez wstawiennictwo św. Łucji darzy obfitością swych łask w życiu osobistym i zakonnym. Przy okazji dziękujemy za pełną poświęcenia pracę w naszym kościele. Dziękujemy za piękne dekoracje ołtarzy w naszej bazylice. Msza św. w intencji Siostry Łucji będzie we piątek o godz. 8.00.

 

3. W sobotę wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Mszę św. o godz. 6.00 ofiarujemy w intencji naszego Ks. Profesora Jana Kracika. Z okazji imienin życzymy Czcigodnemu Księdzu Profesorowi zdrowia i obfitości łask Bożych oraz opieki Świętego Patrona w pracy naukowej i w życiu osobistym.

 

4. Spotkanie w ramach duszpasterstwa Kolejarzy będzie czwartek. Najpierw Msza św. o godz. 15.30 a później spotkanie w salce.

 

5. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie za tydzień w niedzielę o godz. 16.15. Serdecznie wszystkich członków Rady zapraszamy.

 

6. Dzisiaj Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają dzisiaj ofiary do puszek na pomoc świąteczną dla biednych i samotnych parafian. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać

 

7. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia, Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom . Koszt świec u producenta mała 5 zł, a większa po 15 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla dzieci z biednych rodzin. Gdyby ktoś chciał koniczynie dzisiaj nabyć taką świece, to może to uczynić w zakrystii. Świeca zakupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywną pomoc dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

 

8. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii lub kancelarii .

 

9. Za dwa tygodnie, w sobotę 21 grudnia przed świętami odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

 

10. Radni naszej Dzielnicy zapraszają mieszkańców na ważne zebranie w poniedziałek 16 grudnia. Informacja w tej sprawie jest przy wejściu do kościoła..

 

11. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża Niepokalana prowadzi nas przez kolejne dni Adwentu…. Szczęść Boże..

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.