Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj Modlimy się za wszystkie rodziny, szczególnie za te małżeństwa, które w tym roku obchodziły jubileusze małżeńskie. Z okazji dzisiejszego Święta, życzymy wszystkim rodzinom, aby w oparciu o zasady wiary budowały dobrą atmosferę w swoich rodzinach. Duchową i materialną pomocą, chcemy otaczać rodziny wielodzietne i rodziny, którym żyje się ciężko z powodu braku pracy lub z powodu choroby w rodzinie. Świętej Rodzinie z Nazaretu polecajmy wszystkie rodziny parafii i naszej ojczyzny.

 

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św. 15.15.

 

3. We wtorek ostatni dzień Starego Roku 2013. O godz. 18.00 będą Nieszpory, Suplikacjie, i dziękczynne Te Deum. - Ciebie Boga Wysławiamy. O godz. 18.30 ostatnia w tym roku Msza św. z kazaniem na zakończenie Starego Roku. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na to nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne .

 

4. We środę, 1 stycznia Nowego 2014 Roku. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w naszej Bazylice odprawiamy według niedzielnego porządku.

 

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca stycznia. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa odprawimy po Mszy św. godz. 8.00.i 18.30. Nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 17.30. W I piątek, okazja do spowiedzi rano na Mszach św. do godz.. 9.30 i wieczorem od godz. 18.00. W I sobotę stycznia zapraszamy rodziny oczekujące na narodzenie dziecka, na Msze św. o godz. 8.00 rano.

 

6. Plan kolędy na najbliższe dni:

- w poniedziałek 30 grudnia: Al. 29 listopada 32 D dokończenie oraz Al. Słowackiego, ul Żuławskiego 7, 8A, 10, 12,16.
- w wtorek 31 grudnia: al. 29 Listopada 7 i ul Kamienna, Towarowa, Murowana, Będzińska, ul. Żelazna i Kątowa.
Czwartek 2 stycznia: ul. Krowoderska41,77, 79,ul. Kolberga , Żuławskiego, Rynek Kleparski 4,
Piątek 3 stycznia: ul. Krowoderska c.d.
Sobota 4 stycznia : ul. Długa /cała/, . Rynek Kleparski dokończenie’
wtorek 7 stycznia : ul. Szlak od 14-51 i ul. Krowoderska 53,55

Dokładny plan z numerami kamienic jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Jest też na stronie internetowej naszej parafii. www.swflorian.net
Ministranci powiadamiają każdą rodzinę o dacie i przybliżonej godzinie wizyty duszpasterskiej.

 

7. W okresie kolędowym tradycyjnie zapraszamy rodziny, które już odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską, na Mszę św. o godz. 12.15, którą ofiarujemy w intencji rodzin naszej parafii.

 

8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli. W rodzinach nadal radujmy się tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia… i z nadzieją czekajmy na Nowy 2014 Rok.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.