Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj po Każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. O 15.00 Koronka, a po Mszy św. o godz. 15.15 zmiana tajemnic Żywego Różańca

 

2. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Jest to Święto obowiązujące. W tym dniu modlimy się za Misje i ofiarami wspieramy Misjonarzy. Sprzed naszego Kościoła po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy Orszak Trzech Króli. Przejdzie przez Pl. Matejki, ul. Floriańską do Rynku Głównego. Każdy może włączyć się do tego Orszaku. Dlatego Msza św. z godz. 9.30 będzie jutro odprawiona wyjątkowo o godz. 10.00 pozostałe Msze św. będą według porządku niedzielnego. Jutro poświęca się kadzidło i kredę. Przed Mszą św. będzie można nabyć kadzidło w zakrystii.

 

3. W środę po wieczornej Mszy św., kolejny wykład z cyklu Poznajemy Dokumenty Papieskie – Papieża Jana Pawła II Wykład wygłosi ks. dr Grzegorz Babiarz z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Zapraszamy.

 

4. W sobotę 11 stycznia w naszej Bazylice po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19.15 odbędzie się Wieczór Kolęd, zatytułowany: Artyści dla osób chorych na stwardnienie boczne zanikowe. Wystąpią znakomici krakowscy artyści: Anna Szałapak, Andrzej Sikorowski, Marek Bałata oraz Trio: Milena, Szczepan, Tomasz z Łapsze Niżne. Koncert ma charakter charytatywny. Po koncercie, wolontariusze będą zbierać do puszek dobrowolne ofiary przeznaczone na pomoc osobom dotkniętym tą nieuleczalną chorobą. Organizatorzy: Stowarzyszenie Dignitas Dolentium SERDECZNIE zraszają. Szczegóły na plakacie przy wejściu do Bazyliki.

 

5. Plan kolędy na najbliższe dni:
Wtorek 7 stycznia - ul. Krowoderska 53, 55, ul. Szlak 14 do 51
Środa 8 stycznia- c.d. ul. Szlak, ul. Helclów, Pędzichów 28
Czwartek 9 stycznia – ul. Helclów 25, ul Wróblewskiego, Plac Słowiański, ul Pędzichów c.d.
Piątek 10 stycznia – ul. Krótka, Worcela, ul. Pawia i Basztowa
Sobota 11 stycznia – ul. Kurniki, Ogrodowa, Worcela 10, P. Matejki, ul. Paderewskiego, Krzywa, św. Filipa,
Ministranci zawiadamiają każdą rodzinę o planowanej wizycie duszpasterskiej.
Plan kolędy jest także na stronie internetowej naszej parafii.
W okresie kolędowym tradycyjnie zapraszamy rodziny, które odwiedziliśmy z wizytą kolędową na Mszę św. w każdą niedzielę o godz. 12.15, która ofiarujemy w intencji rodzin naszej parafii.

 

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w Nowym 2014 Roku. W rodzinach nadal radujmy się tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia…

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.