Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj po Każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. O 15.00 Koronka, a po Mszy św. o godz. 15.15 zmiana tajemnic Żywego Różańca

 

2. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Jest to Święto obowiązujące. W tym dniu modlimy się za Misje i ofiarami wspieramy Misjonarzy. Sprzed naszego Kościoła po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy Orszak Trzech Króli. Przejdzie przez Pl. Matejki, ul. Floriańską do Rynku Głównego. Każdy może włączyć się do tego Orszaku. Dlatego Msza św. z godz. 9.30 będzie jutro odprawiona wyjątkowo o godz. 10.00 pozostałe Msze św. będą według porządku niedzielnego. Jutro poświęca się kadzidło i kredę. Przed Mszą św. będzie można nabyć kadzidło w zakrystii.

 

3. W środę po wieczornej Mszy św., kolejny wykład z cyklu Poznajemy Dokumenty Papieskie – Papieża Jana Pawła II Wykład wygłosi ks. dr Grzegorz Babiarz z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Zapraszamy.

 

4. W sobotę 11 stycznia w naszej Bazylice po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19.15 odbędzie się Wieczór Kolęd, zatytułowany: Artyści dla osób chorych na stwardnienie boczne zanikowe. Wystąpią znakomici krakowscy artyści: Anna Szałapak, Andrzej Sikorowski, Marek Bałata oraz Trio: Milena, Szczepan, Tomasz z Łapsze Niżne. Koncert ma charakter charytatywny. Po koncercie, wolontariusze będą zbierać do puszek dobrowolne ofiary przeznaczone na pomoc osobom dotkniętym tą nieuleczalną chorobą. Organizatorzy: Stowarzyszenie Dignitas Dolentium SERDECZNIE zraszają. Szczegóły na plakacie przy wejściu do Bazyliki.

 

5. Plan kolędy na najbliższe dni:
Wtorek 7 stycznia - ul. Krowoderska 53, 55, ul. Szlak 14 do 51
Środa 8 stycznia- c.d. ul. Szlak, ul. Helclów, Pędzichów 28
Czwartek 9 stycznia – ul. Helclów 25, ul Wróblewskiego, Plac Słowiański, ul Pędzichów c.d.
Piątek 10 stycznia – ul. Krótka, Worcela, ul. Pawia i Basztowa
Sobota 11 stycznia – ul. Kurniki, Ogrodowa, Worcela 10, P. Matejki, ul. Paderewskiego, Krzywa, św. Filipa,
Ministranci zawiadamiają każdą rodzinę o planowanej wizycie duszpasterskiej.
Plan kolędy jest także na stronie internetowej naszej parafii.
W okresie kolędowym tradycyjnie zapraszamy rodziny, które odwiedziliśmy z wizytą kolędową na Mszę św. w każdą niedzielę o godz. 12.15, która ofiarujemy w intencji rodzin naszej parafii.

 

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w Nowym 2014 Roku. W rodzinach nadal radujmy się tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia…

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.