Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.15 Msza św. z udziałem Chóru mieszanego SALAWA i Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją p. Andrzeja Godka z parafii Ks. Misjonarzy pw. bł. Salawy, a po Mszy św. będzie koncert Kolęd pod hasłem Anuntio vobis gaudium magnum: Christus natus est nobis. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

2. Dzisiaj w naszej Archidiecezji rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W ramach tego tygodnia w kościołach Krakowa odbywać się będą nabożeństwa ekumeniczne. Jutro w naszej Bazylice o godz. 18.00 będzie takie Nabożeństwo. Będziemy się modlić razem z przedstawicielami Kościoła Ewangelicko - Metodystycznego na nabożeństwie oraz na Mszy św. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy jutro na godz. 18.00… Dokładny program nabożeństw ekumenicznych jest wywieszony w gablotce przy wejściu do Kościoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw będzie w przyszłą niedzielę w Bazylice OO. Dominikanów na Mszy św. o godz. 17.00.

 

3. W liturgii wspominać będziemy:
- we wtorek św. Agnieszki dziewicy i męczennicy – W tym dniu modlitwą ogarniamy nasze Babcie. Dla żyjących prosimy o zdrowie i potrzebne łaski a dla zmarłych wypraszamy życie wieczne.
- w piątek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
- w sobotę liturgiczne Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

 

4. Kupcy ze Starego Kleparza zaprosili do naszego kościoła Zespół Młodzieżowy z Ośrodka Wychowawczego z ul. Tynieckiej. Młodzież niedowidząca przedstawi Koncert Kolęd, który będzie we wtorek 21 stycznia. W tym dniu koncert ten będzie dedykowany szczególnie naszym babciom i dziadkom. Początek o godz. 18.00, później będzie Msza św., a po Mszy św. dalsze kolędowanie. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

5. W środę spotkanie pracowników nauki z Politechniki - Dawna Piwniczka. Wykład na temat Historii Opłatka wigilijnego wygłosi Pani Prof. Anna Kumaniecka.

 

6. Pragniemy poinformować, że będzie możliwość wyjazdu do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II, specjalnym pociągiem z miejscami do spania. Wyjazd 26 kwietnia powrót 28 kwietnia. Dokładne informacje o zapisach są na plakacie przy wejściu do bazyliki albo w zakrystii.

 

7. Dzisiaj przedstawiciele Stowarzyszenia KOLIBER zbierają ofiary do puszek na pomoc dzieciom leczonym na Nowotwory. Za złożone ofiary, Stowarzyszenie w imieniu dzieci składa serdeczne Bóg zapłać.

 

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, a na cały tydzień Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże…

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.