Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj przy relikwiach św. Walentego i bł. Jana Pawła II na Mszy św. o 15.15 będziemy się modlić za małżonków, którzy zawarli Sakrament Małżeństwa w naszej bazylice w roku 2013. Wspólnie, chcemy także modlić się za studentów, młodzież, narzeczonych i zakochanych. Po Mszy św. będzie muzyczny koncert pt. „Śladami Miłości” dedykowany wszystkim zakochanym, w wykonaniu zespołu „CYNAMON” założonego przez młodzież, absolwentów z X LO. Koronka do Bożego Miłosierdzia jak w każdą niedzielę o godz. 15.00.

 

2. We wtorek 18 lutego, przypada pierwsza rocznica śmierci długoletniego, byłego proboszcza naszej parafii śp. Ks. prałata Jana Czyrka. O godz. 18.00 przedstawiciele Żywego Różańca poprowadzą modlitwę różańcową za ks. Prałata. O godz. 18.30 w Jego intencji będzie odprawiona Msza św. koncelebrowana. Jeden z kapłanów będzie odprawiał intencje zamówioną przez Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich, którym ks. Prałat się opiekował. Po Mszy św. w kaplicy św. Anny, gdzie znajduje się krypta, w której spoczywa zmarły ks. Prałat Jan Czyrek, odmówimy żałobne modlitwy. Serdecznie zapraszamy parafian, we wtorek na wieczorną Mszę św.    

 

3. W czwartek o 15.30 Msza św. i spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy.

 

4. W sobotę wypada liturgiczne Święto Katedry św. Piotra apostoła.

 

5. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.  Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.