Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj Koronka do Bożego Miłosierdzia, jak w każda niedzielę o godz. 15.00 a później Msza św.


2. W tym tygodniu I sobota miesiąca marca, zapraszamy na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej na Mszę św. o godz. 8.00. Tradycyjnie zapraszamy na modlitwę rodziny i matki oczekujące na narodzenie dziecka.

 

3. W środę o godz. 19.15 spotkanie pracowników nauki z Politechniki - dawna Piwniczka. Wykład na temat „Rola i znaczenie chrześcijaństwa w historii i kulturze Chin” wygłosi Ksiądz dr Jan Konior SJ z Instytutu Kulturoznawstwa Akademii Ignatianum w Krakowie.

 

4. We czwartek nasza parafia została zaproszona do kaplicy wieczystej adoracji w Łagiewnikach na nocną adorację. Czuwanie nocne rozpocznie się o godz. 22.00 i potrwa do piątku do godz. 5.00 (rano). Bardzo prosimy księży oraz parafian do wzięcia udziału w dogodnej porze w tej wyjątkowej modlitwie na którą już od lat przybywają wierni z poszczególnych parafii.

 

5. W najbliższa sobotę odwiedzimy chorych z Komunią św., adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.


6. W przyszłą w niedzielę 2 marca będzie spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Rzymu na uroczystości kanonizacji dwóch papieży Bł. Jana Pawła II i Bł. Jana XXIII. Spotkanie będzie w domu katechetycznym o godz. 16.00. Pielgrzymi proszeni są o dokonanie kolejnej wpłaty za pielgrzymkę.

 

7. Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski


8. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku. Szczęść Boże …

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.