Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą ofiarujemy jako  przebłaganie  za grzechy i o trzeźwość w naszych rodzinach.   O godz. 15.15 tradycyjnie Msza św..

 

2. W poniedziałek i we wtorek o godz. 18.00 będą modlitwy przebłagalne za grzechy i  o  trzeźwość w naszej ojczyźnie.

 

3. We wtorek liturgiczne Święto Św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Szczególnie modlitwom polecamy naszego rodaka ks. Kazimierza Lenarta z ul. Szlak. Życzymy ks. Kazimierzowi zdrowia i szczególnej opieki swojego patrona. Szczęść Boże. Dzisiaj o godz. 12.15 odprawimy  Msze św. w int. ks. Kazimierza.

 

4. W środę rozpoczyna się Wielki Post. W naszym Kościele Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7,30, 8.00, 9.00 o 17.00 i wieczorna o godz.18.30 i o 20.00.  W środę popielcową obowiązuje wszystkich wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a dorosłych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać jeden posiłek do syta i dwa razy lekkie. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. W środę popielcową na Mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc dla biednych -  jako nasza jałmużna postna.

 

5. W czwartek po wieczornej Mszy św. będzie kolejny wykład na temat dokumentów Jana Pawła II. Tematem będzie Encyklika Laborem Exercens. Wykład wygłosi ks. Prof. Dariusz Krok z Uniwersytetu Jana Pawła II, Serdecznie zapraszamy.

 

6. W Wielkim Poście tradycyjnie będziemy uczestniczyć w nabożeństwie Drogi  Krzyżowej i Gorzkich Żalach.  Droga Krzyżowa w naszej Bazylice będzie w każdy piątek przed wieczorną mszą św. o godz. 18.00  zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele      o godz. 16.00.  Już dzisiaj bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w tych pięknych nabożeństwach pasyjnych Wielkiego Postu.

 

7. W tym tygodniu modlimy się o trzeźwość naszego narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Zachęcamy do takiej modlitwy w tych najbliższych dniach przed Najświętszym Sakramentem, szczególnie w czasie całodziennej adoracji w naszym kościele, która trwa w dni powszednie do godz. 9.30  do 18.30 i w niedziele od 13.00 – 15.15.

 

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na Wielki Post. Będzie to czas wyjątkowy, w którym mamy przygotować się  do Kanonizacji naszego rodaka bł. Jana Pawła II papieża. Życzymy Błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.