Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

  1. Koronka do Bożego Miłosierdzia, dzisiaj jak zwykle o godz. 15.00, później Msza św. i o godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kazania Pasyjne w tym roku będzie głosił ks. Jarosław Chlebda, od niedawna wikariusz naszej parafii.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych pięknych i ważnych nabożeństwach pasyjnych.
  1. Rekolekcje Wiekopostne  dla Pedagogów, Wychowawców i Nauczycieli KRAKOWA będą w naszej Bazylie od /od 17 do 19 marca/.  Nauki rekolekcyjnebędzie głosił ks. prof. dr hab. Robert Woźniak z Papieskiego Uniwersytetu J.P.II. Dokładne informacje na plakatach i banerze przed naszym Kościołem.
  1. Parafialne rekolekcje będą w piątym tygodniu Wielkiego Postu tj. od 6 kwietnia. Będzie to Renowacja Misji, które przeżywaliśmy w ubiegłym roku. Nauki będą głosić  OO. Oblaci z Lublińca.
  1. Spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie w czwartek o godz. 16.30 w Domu Katechetycznym. Wcześniej o godz. 15.00 w Kościele będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia w kaplicy całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu. Zapraszamy Panie z Zespołu i Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się, przy naszej parafii, do pomocy charytatywnej samotnym i biednym.
  1. Wszystkim, którzy złożyli dzisiaj ofiarę na tacę na budowę  Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach, w imieniu Ks. Kardynała,  składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. Na pierwszy tydzień i kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim życzymy dobrego wykorzystania tego szczególnego czasu laski i Bożego Błogosławieństwa….. Szczęść Boże.
  1. Jeśli ktoś w środę popielcową nie uczestniczył w obrzędzie posypania głowy popiołem, a chce to uczynić, prosimy podejść  do ołtarza, tu księża będą posypywać głowy popiołem poświęconym w środę popielcową.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.