Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Ofiary do puszek na pomoc Polskim Misjonarzom, dzieło pomocy Ad Gentes w naszej bazylice można składać  do skarbony za ławkami w tyle kościoła. Ofiarodawcom Bóg zapłać.

 

2. Serdecznie zapraszamy na GorzkieŻale z kazaniem pasyjnym, dzisiaj na godz.16.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00.

 

3. W środę 19 wypada Uroczystość ku czci św. Józefa Oblubieńca N.M.P. opiekuna rodzin katolickich, także patrona Miasta Krakowa. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Szczególnie Ks. prof. Józefowi Wołczańskienu, który mieszka w naszej parafii, życzymy wszelkich łask, błogosławieństwa w pracy naukowej i opieki swojego Patrona… Szczęść Boże.

 

4. Spotkanie wspólnoty Pracowników Politechniki Krakowskiej „dawna Piwniczka” z wykładem Ks. dra Jerzego Kontkowskiego, jezuity, będzie w środę o 19.15. Temat wykładu „ Moja koncepcja Boga”. Zapraszamy.

 

5. W czwartek o godz. 15.30 Msza św. z udziałem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich  Po Mszy św. comiesięczne spotkanie w salce.

 

6. Także w czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie pracowników Politechniki Krakowskiej. Serdecznie zapraszamy.

 

7. Od jutra w naszej Bazylice rozpoczynają się Rekolekcje Wiekopostne  dla Pedagogów, Wychowawców i Nauczycieli KRAKOWA. Nauki będą w poniedziałek, wtorek i środę na Mszy św. o godz. 18.30. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. dr hab. Robert Woźniak z Papieskiego Uniwersytetu J.P.II. Dokładne informacje na plakatach i banerze przed naszym Kościołem.

 

8. Na kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa….. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.