Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

 

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00, później Msza św. i o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest w każdy piątek o godz. 18.00.

 

2. Za tydzień w naszej Bazylice rozpoczynają się Rekolekcje Wiekopostne, będzie to renowacja Misji Parafialnych jakie przeżywaliśmy w ubiegłym roku. Na wszystkich Mszach św. będą głoszone nauki rekolekcyjne. Już w sobotę o godz. 18.30 Misjonarze będą głosili wstępną naukę. Prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji. Program jest na wywieszony na tablicy ogłoszeń, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Msza św. dla chorych będzie we wtorek 8 kwietnia.

 

3. W tym tygodniu I piątek miesiąca kwietnia. Msze św. do Najśw. Serca Pana Jezusa z nabożeństwem o godz. 8.00 rano, dodatkowa dla dzieci i młodzieży o godz. 17.30 i wieczorna o godz. 18.30. Spowiedź rano do godz. 9.30 i po południu od godz. 17.00.

 

4. Chorych w domu przed świętami będziemy odwiedzać z w sobotę 12 kwietnia, adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Nie będzie odwiedzin w I sobotę miesiąca.

 

5. Jak już informowaliśmy, dzięki inicjatywie Rycerzy Kolumba i Caritas Archidiecezji Krakowskiej można skorzystać z bezpłatnej pomocy przy rozliczeniu zeznania podatkowego PIT za rok 2013 w poniedziałki od godz. 19.00 w salce obok kancelarii.

 

6. Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają dzisiaj Baranki Wielkanoce, w ramach akcji, której patronuje Caritas. Koszt produkcji baranka to 5 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla najbardziej potrzebujących parafian. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość dla tej inicjatywy. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na świąteczną pomoc potrzebującym, chorym i samotnym.

 

7. Każdego roku z okazji świąt parafia przygotowuje paczki żywnościowe dla chorych, samotnych i potrzebujących parafian. Listę takich osób sporządza Siostra Małgorzata od SS. Szarytek z Zespołem Charytatywnym. Bardzo prosimy o uwagi i ewentualne zgłaszanie najbardziej potrzebujących, bo być może nie wszędzie jesteśmy w stanie dotrzeć i właściwie rozeznać. Zależy nam, aby nikt z parafian nie przeżywał Świat Wielkanocnych w skrajnej biedzie.

 

8. Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” organizuje akcje zbiórki starego zużytego i niepotrzebnego Sprzętu Elektronicznego: komputery drukarki telefony i sprzętu AGD, kuchenki lodówki. Taka zbiórka będzie przy naszym kościele na parkingu w najbliższy wtorek 1 kwietnia w godz. Od 9.00 – 12.00. O godz. 13.00 przyjedzie samochód i specjalna ekipa ludzi, aby zabrać złożone rzeczy. Bardzo prosimy i zachęcamy do włączenia się do tej akcji. Uzyskane środki z tego złomu będą przeznaczone na pomoc Misjonarzom w krajach Misyjnych…

 

9. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli. Na kolejne dni Wielkiego Postu życzymy owocnej pracy nad sobą i Bożego Błogosławieństwa …... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.