Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dziś O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo czerwcowe po mszy św. o 15.15.

 

2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała.

 

3. W naszej parafii św. Floriana wrócimy do starej tradycji, Procesji Kleparskiej, która odbywała się w niedzielę Oktawy Bożego Ciała. Z tej racji, że w czwartek w Boże Ciało wielu z nas będzie na procesji Centralnej w Rynku Głównym, dlatego w naszym kościele nie będzie już procesji po południu jak w poprzednich latach, ale przeniesiemy tę uroczystą procesje na niedzielę 22 czerwca. Tak, więc za tydzień w naszej bazylice będzie uroczysta Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Inf. Jan Dyducha, a później będzie procesja do czterech ołtarzy z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii, jak w poprzednich latach: ul. św. Filipa, ul. Krótką, Krzywą, przez Rynek Kleparski, ul Paderewskiego, pl. Matejki i ul. Kurniki i na plac kościelny. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian: Zgromadzenia Zakonne, Strażaków, Kolejarzy i tych, którzy związani są z naszą bazyliką. Zapraszamy asysty do niesienia feretronów, sztandarów i dzieci do sypania kwiatów… Udział w Procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem naszej wiary i uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego

 

4. W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. każdego dnia, od piątku, będzie procesją wokół Kościoła. Zapraszamy asysty, ministrantów i dzieci.

 

5. Pragniemy poinformować, że została już wybrana Firma, która dokona remontu i konserwatorskiego elewacji naszej bazyliki. W tym roku podejmujemy pierwszy etap remontu tzn. remont elewacji frontowej wraz z wieżami kościoła. Po przetargu i negocjacjach wiemy już, że remont będzie kosztował prawie 500 tys. złotych. Z tego na ok. 45% kosztów mamy otrzymać dofinansowanie od Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa, zaś pozostałą część kosztów musi pokryć parafia, jest to kwota 280 tys. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy na wiadomość o remoncie, odpowiedzieli pozytywnie i już złożyli swoje ofiary na ten cel. Bardzo nas to raduje, że są to parafianie, ale także osoby z innych parafii, którzy do nas uczęszczają i są związani z naszą bazyliką. Ofiary są przekazywane na konto parafii lub w kopertach na tace. Bardzo serdecznie dziękujemy za każdy gest życzliwości… Bóg zapłać. Bardzo prosimy, aby także chorzy i starsi, przez swoją modlitwę w samotności i cierpienia ofiarowane w tej intencji, uczestniczyli w remoncie. Za Ofiarodawców modlimy się w kościele w każdym tygodniu w środę na Nowennie do Matki Bożej. Przed procesją Bożego Ciała, za tydzień w niedzielę, jedna intencja Mszy św. o godz. 11.00 będzie za Ofiarodawców i Pracowników przy remoncie kościoła o Boże błogosławieństwo. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to remont rozpocznie się za tydzień w poniedziałek 23 czerwca, po naszych uroczystościach Bożego Ciała….

 

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i obfitych darów Bożych do dawania świadectwa wiary w tych najbliższych dniach…. Szczęść Boże.

 

7. Dzieci ze świetlicy zbierają dzisiaj ofiary na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego. Dzieci, w ciągu całego roku spotykają się w Świetlicy Środowiskowej przy ul. Warszawskiej11, którą prowadzą Siostry Miłosierdzia. Tam dzieci mogą zjeść ciepły posiłek, skorzystać z pomocy w odrabianiu lekcji i zgodnie ze swoim zainteresowaniem rozwijać swoje zdolności. Dzisiaj przed naszym kościołem jest kiermasz pamiątek wykonanych przez dzieci i młodzież ze świetlicy w ramach zajęć. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na wyjazd wakacyjny. Siostry i dzieci składają serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom. Bóg Zapłać.

 

8. Za tydzień na Mszy św. o 18.30 będzie śpiewał Chór ORGANUM. Po Mszy św. Koncert Chóru – „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II”

 

9. Przed kościołem przedstawiciele Fundacji zbierają podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, która będzie chronić dzieci i młodzież przed demoralizacją w źle rozumianej edukacji seksualnej, która rzekomo ma być wprowadzana do naszych szkół.
Aby wziąć udział w tej akcji należy podać nr PESEL

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.