Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na tzw. „świętopietrze”. Ofiary na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II są zbierane do puszki za ławkami w tyle kościoła. Ofiarodawcom składamy podziękowanie - Bóg zapłać.

 

2. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a po mszy św. o g. 15.15 Nabożeństwo Czerwcowe. Jutro po mszy św. o g.18.30 zakończymy nabożeństwa czerwcowe.

 

3. W tym tygodniu będziemy wspominali w liturgii;
- we czwartek Święto św. Tomasza Apostoła
- w piątek rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitarnej w Krakowie

 

4. W tym tygodniu w I czwartek miesiąca po mszy św. o godz. 18.30 Godzina Święta.
W I piątek miesiąca msze św. wotywne do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 rano i wieczorem o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi  podczas Mszy św. do 9.30 i od godz.18.00.
W I sobotę o godz. 8.00 msza św. o Nieopalanym Sercu Matki Bożej. Jak zwykle zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziny oczekujące na narodzenie dziecka.

 

5. Informujemy, że od jutro do soboty wejście do kościoła na mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu będzie tylko od strony zakrystii. W dniu jutrzejszym rozpocznie się stawianie rusztowań przy wejściu głównym do Bazyliki w związku z rozpoczęciem zapowiedzianej renowacji frontu naszej świątyni. Przepraszamy za utrudnienia, ale prosimy o zrozumienie, gdyż chodzi o sprawę przepisów bezpieczeństwa pracy.

 

6. Dzisiaj z racji św. Pawła Apostoła przeżywa swoje imieniny nasz Pan Organista Paweł Rymarczyk. Życzymy Panu Organiście obfitości Bożych łask, wstawiennictwa św. Patrona oraz opieki Matki Bożej dla całej rodziny.

 

7. Wszystkim parafianom, gościom oraz solenizantom życzymy błogosławionego wypoczynku, a pracującym cierpliwości w podejmowanych obowiązkach.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.