Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o 15.15 zmianka Tajemnic Żywego Różańca.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:

- w poniedziałek, św. Jana Marii Vianeya
- we wtorek, rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny – Wsp. Matki Bożej Śnieżnej
- w środę liturgiczne Święto Przemienienia Pańskiego. Odpust u XX. Pijarów na ul. Pijarskiej razem z Triduum – dokładne informacje na plakacie przy wejściu do bazyliki.
- w piątek, wspomnienie św. Dominika kapłana.
- w sobotę, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża/Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
- w niedzielę, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

3. W środę wyrusza XXXIV Krakowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rano o godz. 7.00, na Wzgórzu Wawelskim, Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita, odprawi Mszę św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Ok. godz. 9.30 pielgrzymi będą przechodzić przez pl. Matejki i przed naszą Bazyliką, będzie można ich pozdrowić i polecić swoje intencje. Przez sześć dni będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami i razem modlić się do Matki Bożej o potrzebne łaski dla naszych rodzin i całej Ojczyny, dziękując za kanonizację św. Jana Pawła II.

4. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku, a na cały tydzień, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tym, którzy wyjeżdżają na urlopy, życzymy dobrych i bezpiecznych wakacji….. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Przebiegłość diabła w tym się najbardziej objawia, że przekonuje ludzi o swoim nieistnieniu.