Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o 15.15 zmianka Tajemnic Żywego Różańca.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:

- w poniedziałek, św. Jana Marii Vianeya
- we wtorek, rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny – Wsp. Matki Bożej Śnieżnej
- w środę liturgiczne Święto Przemienienia Pańskiego. Odpust u XX. Pijarów na ul. Pijarskiej razem z Triduum – dokładne informacje na plakacie przy wejściu do bazyliki.
- w piątek, wspomnienie św. Dominika kapłana.
- w sobotę, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża/Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
- w niedzielę, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

3. W środę wyrusza XXXIV Krakowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rano o godz. 7.00, na Wzgórzu Wawelskim, Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita, odprawi Mszę św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Ok. godz. 9.30 pielgrzymi będą przechodzić przez pl. Matejki i przed naszą Bazyliką, będzie można ich pozdrowić i polecić swoje intencje. Przez sześć dni będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami i razem modlić się do Matki Bożej o potrzebne łaski dla naszych rodzin i całej Ojczyny, dziękując za kanonizację św. Jana Pawła II.

4. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku, a na cały tydzień, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tym, którzy wyjeżdżają na urlopy, życzymy dobrych i bezpiecznych wakacji….. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.