Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i później jak zwykle Msza św.

2. W środę obchodzimy liturgiczne święto Matki Bożej Kalwaryjskiej. Wieczorem zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Tradycyjnie o godz. 18.00 Różaniec a później Msza św. z kazaniem, i procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

4. W piątek Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze święte w naszej bazylice będziemy odprawiać według porządku niedzielnego. W tym dniu dodatkowa msza św. ślubna o godz. 14.00 i o 16.30. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów. W piątek z racji Uroczystości korzystamy z dyspensy, nie ma postu piątkowego. Parafia Mariacka 15 sierpnia, przeżywa swoją Patronalną Uroczystość, Ks. Kardynał odprawi w Bazylice Mariackiej uroczystą Sumę o godz. 18.30.

5. W niedzielę liturgiczne święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej. Uroczysta Msza św. u Dominikanów o godz. 10.30.

6. W najbliższym tygodniu w Krakowie odbywać się będą Dni Kultury Sakralnej „CRACOWIA SACRA” – W wielu kościoła będą wystawy i koncerty. W ramach tych dni w naszym kościele w czwartek 14 sierpnia po wieczornej Mszy św. będzie Koncert Musica sacra: na organach p. Marek Stefański a śpiewać będzie Elżbieta Towarnicka. Zaś w Domu Katechetycznym będzie wystawa, na której będzie można zobaczyć w czwartek i piątek pamiątki i dokumenty archiwalne związane z świętym Janem Pawłem II, kiedyś wikariuszem naszej parafii. Dokładne informacje są na plakatach.

7. Na prośbę Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w powodzi z terenu naszej Archidiecezji. Szczególnie pomagamy mieszkańcom Kasinki Małej, gdzie minionego tygodnia mieszkańcy zostali dotknięci przez powódź. Ofiary można składać do skarbony w tyle kościoła za ławkami

8. Wszystkim życzymy dobrego, niedzielnego wypoczynku, owocnego przeżywania dni świątecznych tego tygodnia. Wszystkim solenizantom i solenizantkom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej… SZCZĘŚĆ BOŻE.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.