Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj łączymy się duchowo z Pielgrzymką Rodzin naszej Archidiecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej z okazji Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym roku Święto Rodzin obchodzimy pod hasłem „Dziękujemy za Św. Papieża Rodzin”. W naszych modlitwach polecajmy dzisiaj wszystkie rodziny naszej parafii a szczególnie te, które przeżywają różne trudności.

2. W naszej Bazylice o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a później Msza św. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3.   W liturgii w tym tygodniu przeżywać będziemy:

- w poniedziałek liturgiczne Święto Narodzenia N. M.P.

- we wtorek wspomnienie bł. Anieli Salawy dziewicy.

- w piątek wspomnienie Imienia Najśw. Maryi Panny

- w sobotę św. Jana Chryzostoma.

- w niedzielę liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – odpust w Kościele Krzyża – Suma o godz. 18.00.

- zaś w Kościele Księży Misjonarzy na ul. św. Filipa, w przyszłą Niedzielę o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. odpustowa ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego. Książa Misjonarze serdecznie zapraszają.

4. W sobotę 13 września - kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Wieczorem o godz. 18.00 Różaniec, a później Msza św., i procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższą sobotę, 13 września w Łagiewnikach odbędzie się XII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy Emerytów i rodziny kolejarzy.  Program na afiszu przy wejściu do bazyliki. Droga Krzyżowa o 10.00, a Msza św. o godz. 12.00. w Łagiewnikach.

6. W najbliższy czwartek o godz. 17.00 będzie spotkanie Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się w pracę charytatywną na rzecz starszych i samotnych parafian.

7. Wszystkim dzisiaj obecnym na Mszy św. i Waszym Rodzinom, życzymy miłości i pokoju. Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej niech towarzyszy na każdy dzień. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.