Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj łączymy się duchowo z Pielgrzymką Rodzin naszej Archidiecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej z okazji Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym roku Święto Rodzin obchodzimy pod hasłem „Dziękujemy za Św. Papieża Rodzin”. W naszych modlitwach polecajmy dzisiaj wszystkie rodziny naszej parafii a szczególnie te, które przeżywają różne trudności.

2. W naszej Bazylice o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a później Msza św. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3.   W liturgii w tym tygodniu przeżywać będziemy:

- w poniedziałek liturgiczne Święto Narodzenia N. M.P.

- we wtorek wspomnienie bł. Anieli Salawy dziewicy.

- w piątek wspomnienie Imienia Najśw. Maryi Panny

- w sobotę św. Jana Chryzostoma.

- w niedzielę liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – odpust w Kościele Krzyża – Suma o godz. 18.00.

- zaś w Kościele Księży Misjonarzy na ul. św. Filipa, w przyszłą Niedzielę o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. odpustowa ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego. Książa Misjonarze serdecznie zapraszają.

4. W sobotę 13 września - kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Wieczorem o godz. 18.00 Różaniec, a później Msza św., i procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższą sobotę, 13 września w Łagiewnikach odbędzie się XII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy Emerytów i rodziny kolejarzy.  Program na afiszu przy wejściu do bazyliki. Droga Krzyżowa o 10.00, a Msza św. o godz. 12.00. w Łagiewnikach.

6. W najbliższy czwartek o godz. 17.00 będzie spotkanie Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się w pracę charytatywną na rzecz starszych i samotnych parafian.

7. Wszystkim dzisiaj obecnym na Mszy św. i Waszym Rodzinom, życzymy miłości i pokoju. Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej niech towarzyszy na każdy dzień. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.