Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś rozpoczyna się III tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Każdego dnia na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla rodziców i wychowawców, którzy bezpośrednio uczestniczą w procesie wychowania. Polecamy także opiece Matki Bożej wszystkie dzieci i młodzież. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii. Szczególnie zapraszamy i młodzież gimnazjalną, wszystkie klasy rodziców, zapraszamy także rodziców. Po Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami i informacje na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św. o 15.15.

3.W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:

- w poniedziałek wspomnienie N.M.P. Bolesnej

- w wtorek św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa  

- we czwartek liturgiczne święto św. Stanisława Kostki Zakonnika, patrona polskiej młodzieży.

- w sobotę św. męczenników z Korei: Andrzeja, Pawła i Towarzyszy.

- w niedzielę liturgiczne Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

4. W miesiącu wrześniu w kościołach naszej archidiecezji są zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W tyle Kościoła jest skarbonka, do której można składać ofiary na tę Katolicką Uczelnię. W imieniu Ks. Rektora i studentów, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

5. Msza św. w intencji pielgrzymów i ich rodzin, którzy 7 września uczestniczyli w pielgrzymce  do Kalwarii Zebrzydowskiej będzie  odprawiona w najbliższy piątek  19 września o godz. 7.30

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Boże na cały tydzień… Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.