Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

W sobotę 13 września 2014 roku do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przybyła XII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. Jej hasłem były słowa: „Wierzę w Syna Bożego”. Środowisko kolejarskie z całej Polski polecało dziś Panu Bogu wszystkie swoje problemy i modlili się o pokój na świecie i za chrześcijan, którzy są prześladowani za wiarę.

Pielgrzymka kolejarzy rozpoczęła się o godz. 10 Drogą Krzyżową, którą poprowadził o. Stanisław Jopek SJ. Po nabożeństwie jej uczestnicy wysłuchali konferencji poświęconej świętości, którą wygłosił ks. Ryszard Marciniak SAC, animator Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

Głównym punktem uroczystości była Msza św., której w Bazylice Bożego Miłosierdzia przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Jan Zając, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W homilii rektor Sanktuarium podkreślił, że promienie Bożego Miłosierdzia ogarniają wszystkich, którzy przybywają do tego świętego miejsca. Jezus przyjmuje nas wszystkich, takich jakimi jesteśmy, z naszymi trudnościami, niepokojami. Patrzy na nas, On – Bóg prawdziwy. Uczy nas mądrości. Nie zostawia nas samych, ale przychodzi do nas i uczy nas mądrości, która mówi, że nie będziemy zniszczeni, przygnieceni dramatami. Mówi nam dziś, abyśmy dostrzegli, że życie nasze jest domem i trzeba, by on był zbudowany na skale, którą jest On sam – mówił kaznodzieja, dodając, że człowiek, który stosuje naukę Jezusa w życiu, żyje w jedności z Bogiem.

Bp Zając nauczał, że w każdej trudnej sytuacji powinniśmy zwracać się do Pana Jezusa, a On nigdy nas nie zostawi.  -Całą nadzieję swoją trzeba złożyć w Bogu. Trzeba ogromnej ufności i wiary, że z nami jest Chrystus, ukrzyżowany, ale i zmartwychwstały – wyjaśniał.

Pielgrzymka kolejarzy zakończyła się w Godzinie Miłosierdzia. W modlitwie o godz. 15 uczestniczyli także pielgrzymi z archidiecezji poznańskiej, którzy dziękowali Panu Bogu za kanonizację św. Jana Pawła II.

mp

Źródło: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

 

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.