Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś przypada liturgiczne wspomnienie św. Mateusza apostoła i ewangelisty.

2. Dzisiejsza trzecia niedziela września obchodzona jest w Polsce, jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą otaczamy dziennikarzy i wszystkich pracujących w mediach, aby byli ludźmi prawdy i odpowiedzialni za przekazywane słowo. A my starajmy się roztropnie korzystać z mediów….

3. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek Bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy
- we wtorek wspomnienie św. Ojca Pio z Petrelciny, zakonnika
- w czwartek bł. Władysława z Gielniowa, kapłana
- w sobotę wspomnienie św. Wincentego a Paulo Kapłana, założyciela zgromadzenia XX. Misjonarzy. Z tej racji u Księży Misjonarzy przy ul. Św. Filipa uroczyste Msze św. o godz. 9.00 i 17.30, na które jest zaproszona nasza parafii
- w niedzielę św. Wacława, męczennika, patrona katedry Wawelskiej.

4. W najbliższą sobotę 27 września będzie V Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik, początek o 9.30 w Sanktuarium Jana Pawła II, a później procesja Różańcowa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Dokładne informacje są na plakacie w przedsionku Kościoła. Zachęcamy, aby także Żywy Różaniec z naszej parafii był reprezentowany na tej pielgrzymce.

5. Za dwa tygodnie 4 października będzie w naszej parafii Jesienny Dzień Chorych. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy starszych samotnych i chorych. Dokładne informacje podamy za tydzień.

6. Dzisiaj przed naszym kościołem są zbierane ofiary na pomoc w operacji stopy dla niepełnosprawnego Wojtka. Z serdeczna prośbą o pomoc zwraca się sam Wojtek i Jego rodzice.

7. Solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i będziemy polecać ich w modlitwie. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.