Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś przypada liturgiczne wspomnienie św. Mateusza apostoła i ewangelisty.

2. Dzisiejsza trzecia niedziela września obchodzona jest w Polsce, jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą otaczamy dziennikarzy i wszystkich pracujących w mediach, aby byli ludźmi prawdy i odpowiedzialni za przekazywane słowo. A my starajmy się roztropnie korzystać z mediów….

3. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek Bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy
- we wtorek wspomnienie św. Ojca Pio z Petrelciny, zakonnika
- w czwartek bł. Władysława z Gielniowa, kapłana
- w sobotę wspomnienie św. Wincentego a Paulo Kapłana, założyciela zgromadzenia XX. Misjonarzy. Z tej racji u Księży Misjonarzy przy ul. Św. Filipa uroczyste Msze św. o godz. 9.00 i 17.30, na które jest zaproszona nasza parafii
- w niedzielę św. Wacława, męczennika, patrona katedry Wawelskiej.

4. W najbliższą sobotę 27 września będzie V Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik, początek o 9.30 w Sanktuarium Jana Pawła II, a później procesja Różańcowa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Dokładne informacje są na plakacie w przedsionku Kościoła. Zachęcamy, aby także Żywy Różaniec z naszej parafii był reprezentowany na tej pielgrzymce.

5. Za dwa tygodnie 4 października będzie w naszej parafii Jesienny Dzień Chorych. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy starszych samotnych i chorych. Dokładne informacje podamy za tydzień.

6. Dzisiaj przed naszym kościołem są zbierane ofiary na pomoc w operacji stopy dla niepełnosprawnego Wojtka. Z serdeczna prośbą o pomoc zwraca się sam Wojtek i Jego rodzice.

7. Solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i będziemy polecać ich w modlitwie. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.