Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia a później jak zwykle Msza św. o 15.15.

2. We środę 1 października, w naszej Bazylice rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe o godz. 18.00 – tj. pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.15 odprawimy Uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją do 5 ołtarzy wewnątrz Bazyliki.

4. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała
- w wtorek św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
- we środę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła.
- czwartek św. Aniołów Stróżów
- w sobotę św. Franciszka z Asyżu. W modlitwach pamiętajmy o szczególnych solenizantach: Ojcu Świętym Franciszku papieżu i Ks. Kardynale Seniorze Franciszku Macharskim.
- w niedzielę św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze św. wotywne do Serca Pana Jezusa będą o godz. 8.00, i 18.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, szczególnie zapraszamy klasy I i II gimnazjum. Klasy III gimnazjum przychodzą na Msze św. o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi w I piątek rano do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00. Młodzież gimnazjalna wszystkie klasy po Mszach św. w I piątek zgłasza się do salki katechetycznej, by zapisać się na przygotowanie do bierzmowania.

6. W I sobotę, na mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka.

7. W najbliższą sobotę, będzie Jesienny Dzień Chorego. O godz. 10.00 Msza św. dla chorych, samotnych i seniorów. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi, a w czasie Mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w przywiezieniu, czy przyprowadzeniu tych osób do naszej bazyliki na nabożeństwo. Niech to będzie nasz dobry uczynek wobec chorych i starszych. Po Mszy św. będzie spotkanie z chorymi w Domu Katechetycznym, serdecznie zapraszamy.

8. Chorych w domu, którzy nie mogą przybyć do kościoła, kapłani nawiedzą z Sakramentami świętymi w sobotę od 8.30. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

9. W czwartek o godz. 9.00 będzie Msza św. na rozpoczęcie Roku Akademickiego dla Akademii Sztuk Pięknych. Zaś w piątek 3.X w naszej bazylice Msza św. dla Politechniki Krakowskiej o godz. 9.00 z udziałem Rektorów, Profesorów i Studentów.

10. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i będziemy polecać ich w modlitwie. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień.... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.