Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, zaś po mszy św. o 15.15 będzie uroczysty Różaniec z procesją Eucharystyczną do 5 ołtarzy. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich, a szczególnie osoby z Żywego Różańca, które mają dzisiaj comiesięczną zmiankę. Nabożeństwo Różańcowe w naszej Bazylice w ciągu tygodnia, każdego dnia odprawiamy o godz. 18.00.

2. W liturgii wspominamy
- we wtorek 7 października Matki Bożej Różańcowej
- w czwartek liturgiczne święto św. Wincentego Kadłubka, biskupa

3. Przygotowanie do Bierzmowania w naszej parafii, w najbliższy piątek o godz. 17.15 przychodzą klasy III Gimnazjum. Inne grupy ogłosimy w przyszłą niedzielę.

4. Za tydzień w całej Polsce jest obchodzony XIV Dzień Papieski. Przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a biednej młodzieży w naszej ojczyźnie – jest to żywy pomnik św. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i modlitewnie to niezwykłe dzieło.

5. W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Papieskiego po Mszy św. o 15.15 i po Różańcu będzie Koncert - Wspomnienie p.t. „Madonny Jana Pawła II” w wykonaniu Zespołu teatralnego z Wrocławia. Dokładne informacje na plakacie przy wyjściu z kościoła.

6. U OO. Franciszkanów w Krakowie w sobotę 11 października po Mszy św. o godz. 19.00 będzie spotkanie z Mary Wagner bohaterską obrończynią życia człowieka z Kanady. Inne Informacje o spotkaniach obrońców życia w ciągu całego roku szkolnego dla nauczycieli, wychowawców i studentów pedagogiki są wywieszone na tablicy ogłoszeń w przedsionku naszej Bazyliki.

7. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.