Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1.O godz. 15.00 tradycyjnie będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Dziś w całej Polsce jest obchodzony XIV Dzień Papieski. Przed kościołami są zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a biednej młodzieży w naszej ojczyźnie – jest to żywy pomnik Św. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i duchowo to niezwykłe dzieło.
Dzisiaj z okazji Dnia Papieskiego w naszej Bazylice po Mszy św. o 15.15 i po Różańcu będzie Koncert - Wspomnienie p.t. „ Madonny Jana Pawła II” w wykonaniu Zespołu teatralnego z Wrocławia. Dokładne informacje na plakacie przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszamy.

3.Jutro 13 października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00, będzie Różaniec Fatimski, później Msza św. i procesja wokół Bazyliki z figurką Matki Bożej. W czasie nabożeństwa będziemy modlić się o pokój na świecie, za Ojca św. Franciszka, Kardynałów i biskupów zgromadzonych i na Synodzie w Rzymie, poświęconym Rodzinie. Nabożeństwo tradycyjnie zakończymy przy tablicy upamiętniającej prace w naszej parafii Ks. dra Karola Wojtyły, dzisiaj Św. Jana Pawła II papieża. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Na nabożeństwo, tradycyjnie przynosimy świece z lampionami.

4. W tym tygodniu wspominamy:
- W poniedziałek Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
- w środę św. Teresy od Jezusa - dziewicy i doktora Kościoła
- w czwartek św. Jadwigi śląskiej. W tym dniu wypada 36 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża. Zapraszamy na różaniec i wieczorną Msze św., będziemy dziękować za dar kanonizacji św. Jana Pawła II naszego Wielkiego Rodaka.
- w piątek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego bpa i męczennika
- w sobotę liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia, a szczególnie Ks. Łukaszowi Kubasowi, który mieszka na terenie naszej parafii życzymy Bożych darów w życiu kapłańskim. Naszą pamięć wyrazimy w modlitwie za solenizantów.

5. Pierwsze spotkanie w ramach Duszpasterstwa Studentów przy naszej parafii będzie w najbliższy czwartek o godz. 20.00 w sali Domu Katechetycznego. Zapraszamy wszystkich chętnych Studentów. Spotkania będzie prowadził nasz wikariusz ks. Jarosław Chlebda.

7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Na wypominki roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki na miesiąc listopad możemy składać do skarbonki w tyle bazyliki. Będą tam wystawione kartki, na których można wypisać swoich zmarłych.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa... Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach. Zapraszamy do kościoła, na g.18.00 na nabożeństwo różańcowe w ciągu tygodnia.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.