Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w Rzymie odbywa się beatyfikacja papieża Pawła VI. Nasza parafia ma szczególną wdzięczność dla Ojca Świętego Pawła VI, który w roku 1963, jeszcze, jako Arcybiskup Mediolanu przekazał dzwony do naszego kościoła, których używamy do dnia dzisiejszego. Radujemy się, że kolejny Papież XX wieku, jako błogosławiony będzie naszym orędownikiem u Boga.

2. O godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, Msza św. o 15.15 i później nabożeństwo Różańcowe. W tygodniu różaniec jest o godz. 18.00.

3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. OO. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej głoszą kazania na wszystkich Mszach św. Przy wyjściu z Kościoła Misjonarze będą rozprowadzać Kalendarze Misyjne na 2015 r. między innym w ten sposób wspieramy ofiarami misjonarzy i misjonarki. O. Marcinowi dziękujemy za wygłaszane dzisiaj kazania w naszej bazylice. W intencji Misji będziemy się modlić w ciągu tygodnia podczas wieczornej mszy św. i na różańcu.

4. W tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek Uroczystość św. Jana Kantego patrona archidiecezji krakowskiej.
- we wtorek Bł. Jakuba Strzemię, biskupa
-w środę liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II, pierwsze po kanonizacji.. W naszej Bazylice w nabożeństwie różańcowym i wieczornej Mszy św. będziemy dziękować za dar Świętego Jana Pawła II. Serdecznie zachęcamy do liczniejszego udziału. Główne uroczystości odpustowe ku czci Św. Jan Pawła II odbywają się w Centrum „Nie lękajcie się” w Sanktuarium k. Łagiewnik. Zainteresowanych odsyłamy do tablicy ogłoszeń i na stronę internetową.

5. Ku czci św. Jan Pawła II odbędą się dwa wyjątkowe koncerty: w środę u Księży Jezuitów na ul. Kopernika i w czwartek w Kościele Księży Sercanów na ul. Saskiej o godz. 19.00. Dokładne informacje na plakacie przy wejściu do kościoła.

6. Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.

7. Wszystkim obecnym na Mszy św. w naszej bazylice, życzymy obfitości Bożych łask na cały tydzień, Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli… Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.