Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

 

1. Dziś obchodzimy rocznicę konsekracji naszej bazyliki. O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy świętej o godz. 15.15 różaniec w intencji wszystkich fundatorów, dobrodziejów i ofiarodawców. Wszystkim, którzy troszczą się o nasz kościół, serdecznie dziękujemy. Kościół jest zawsze czysty i zadbany, to zasługa Siostry Zakrystianki, Pana Kościelnego i Pań sprzątających. Bóg Zapłać.

2. Zakończenie nabożeństw różańcowych w najbliższy piątek.

3. W sobotę 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej bazylice będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Po mszy świętej o godz. 15.15, którą ofiarujemy za naszych zmarłych, szczególnie za zmarłego Księdza Prałata Jana Czyrka, odprawimy procesję żałobną z wypominkami. Na wypominki roczne przyjmują księża w zakrystii i kancelarii. Jednorazowe możemy składać do skarbonki za ławkami. Za zmarłych zgłaszanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 12.00, a w wypominkach jednorazowych w miesiącu listopadzie, każdego dnia o godz. 18.15, przed zakończeniem adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy. Zachęcamy do modlitwy i ofiarowania odpustów za zmarłych. Informacje o warunkach zyskiwania odpustów, które należy wypełnić, są na tablicy ogłoszeń w przedsionku bazyliki.

4.W przyszłą niedzielę 2 XI – Dzień Zaduszny. Wspominamy i modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych.

5. Chorych w domu odwiedzimy z sakramentami św. w sobotę 8 listopada. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa na cały tydzień. Życzymy także owocnego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.