Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1.  Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy za zmarłych. Msza św. jak zwykle o godz. 15.15.

2. W liturgii tym w tygodniu:
- we wtorek – Wspomnienie świętego Karola Boromeusza, biskupa
- w czwartek po wieczornej mszy św. Godzina Święta

3. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca listopada, Msze św. wotywne do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi rano go 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00.

4. Chorych w domu odwiedzimy z sakramentami świętymi w sobotę 8 listopada. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

5 W sobotę odbędą się „ZADUSZKI” Politechniki Krakowskiej. Na Cmentarzu Rakowickim ks. Bp Grzegorz Ryś odprawi w kaplicy Mszę św. w sobot o godz. 12.00 za zmarłych profesorów i pracowników Politechniki, a później będzie procesja z modlitwa do grobów w Profesorów Politechniki. Dokładne informacje na plakacie przy wejściu do Bazyliki.

6. W przyszłą niedzielę w naszym Bazylice, będzie głosił kazania Ks. Proboszcz z parafii św. Jacka z ul. Radzikowskiego gdzie powstaje nowa parafia.   Jak w każdym roku, jako parafia patronacka, swoimi ofiarami wspierać będziemy budowę nowego Kościoła. 

7. Na wypominki roczne przyjmują księża w zakrystii. Jednorazowe możemy składać do skarbonki za ławkami. Za zmarłych zgłaszanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 12.00, a w wypominkach jednorazowych w miesiącu listopadzie, każdego dnia o godz. 18.15, przed zakończeniem adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy.

8. Zachęcamy do modlitwy i ofiarowania odpustów za zmarłych. Informacje o warunkach zyskiwania odpustów, które należy wypełnić, są na tablicy ogłoszeń w przedsionku bazyliki.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dzisiaj i w ciągu tygodnia błogosławieństwa i Opieki Bożej na każdy dzień.   Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.