Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

2. Także dziś solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w Syrii. Na ten cel możemy składać ofiary do puszki za ławkami.

3. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy za zmarłych. Msza św. jak zwykle o godz. 15.15. Codziennie w listopadzie w dni powszednie modlimy się w kaplicy P. Jezusa Ukrzyżowanego za zmarłych zgłoszonych na wypominki, przed mszą św. wieczorną o godz. 18.15.

4. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominali;
- jutro św. Leona Wielkiego papieża i doktora kościoła
- we wtorek św. Marcina z Tours, biskupa
- we środę św. Jozafata, biskupa i męczennika
- we czwartek męczenników polskich Jana, Benedykta, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

5. We wtorek będziemy obchodzili kolejne Narodowe Święto Niepodległości. Na mszach św. będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny i za tych, którzy zginęli w obronie wolności i suwerenności Polski.

6. Informujemy że powoli kończy się etap remontu elewacji frontu naszej bazyliki zaplanowany na ten rok. W najbliższy czwartek komisja z Wojewódzkiego Wydziału Konserwacji Zabytków i Kurii Metropolitarnej ma dokonać odbioru tych prac. Już dziś dziękujemy za modlitwy i ofiary składane na potrzeby remontu.

7. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 15.15 będzie spotkanie Rady Parafialnej na plebani. Zapraszamy.

8. Ks. dr Marcin Cholewa wykładowca UPJII, który mieszka u nas i pomaga w duszpasterstwie będzie obchodził we wtorek swoje imieniny. Życzymy ks. Marcinowi błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. patrona.

9. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na budowę kościoła w parafii św. Jacka w Krakowie.

10. W przyszłą niedzielę będą składane ofiary na ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY.

Wszystkim parafianom, gościom i solenizantom tego tygodnia życzymy błogosławionej niedzieli i Opieki Bożej na każdy dzień. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.