Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

2. Także dziś solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w Syrii. Na ten cel możemy składać ofiary do puszki za ławkami.

3. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy za zmarłych. Msza św. jak zwykle o godz. 15.15. Codziennie w listopadzie w dni powszednie modlimy się w kaplicy P. Jezusa Ukrzyżowanego za zmarłych zgłoszonych na wypominki, przed mszą św. wieczorną o godz. 18.15.

4. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominali;
- jutro św. Leona Wielkiego papieża i doktora kościoła
- we wtorek św. Marcina z Tours, biskupa
- we środę św. Jozafata, biskupa i męczennika
- we czwartek męczenników polskich Jana, Benedykta, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

5. We wtorek będziemy obchodzili kolejne Narodowe Święto Niepodległości. Na mszach św. będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny i za tych, którzy zginęli w obronie wolności i suwerenności Polski.

6. Informujemy że powoli kończy się etap remontu elewacji frontu naszej bazyliki zaplanowany na ten rok. W najbliższy czwartek komisja z Wojewódzkiego Wydziału Konserwacji Zabytków i Kurii Metropolitarnej ma dokonać odbioru tych prac. Już dziś dziękujemy za modlitwy i ofiary składane na potrzeby remontu.

7. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 15.15 będzie spotkanie Rady Parafialnej na plebani. Zapraszamy.

8. Ks. dr Marcin Cholewa wykładowca UPJII, który mieszka u nas i pomaga w duszpasterstwie będzie obchodził we wtorek swoje imieniny. Życzymy ks. Marcinowi błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. patrona.

9. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na budowę kościoła w parafii św. Jacka w Krakowie.

10. W przyszłą niedzielę będą składane ofiary na ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY.

Wszystkim parafianom, gościom i solenizantom tego tygodnia życzymy błogosławionej niedzieli i Opieki Bożej na każdy dzień. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.