Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1.Dzisiaj godz. o 15.00. Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego, które ofiarujemy za zmarłych zgłoszonych w naszej parafii na wypominki. Roczne wypominki są czytane w niedzielę w południe po modlitwie Anioł Pański. Także w listopadzie modlimy się za zmarłych codziennie wieczorem o 18.15 w kaplicy Pana Jezusa Ukrzyżowanego przed Najśw. Sakramentem.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali;
w poniedziałek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
we wtorek – Bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy.
w środę - bł. Salomei, dziewicy
w czwartek - św. Rafała Kalinowskiego, zakonnika
w piątek - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
w sobotę - św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.

3. W czwartek po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie Profesorów i pracowników Politechniki i innych Wyższych Uczelni. Ks. dr Andrzej Scąber wygłosi wykład w związku z beatyfikacją bł. Pawła VI papieża. Zapraszamy.

4. Zgodnie z planem na ten rok, prace przy remoncie elewacji naszej Bazyliki zasadniczo już się zakończyły. W najbliższych dniach pracownicy wykonają jeszcze kilka drobnych uzupełnień. Jesteśmy wdzięczni pracownikom, artystom konserwatorom, z Firmy PIOTROWSKI-KOSAKOWSKI, bo prace są wykonane bardzo starannie i solidnie. Kolorystyka została trafnie dobrana, a nowa aranżacja św. Floriana w kolorze, bardzo ubogaciła część frontową Bazyliki. Dziękujemy za terminowe wykonanie prac. Bóg zapłać wszystkim, którzy przez swoje ofiary, modlitwy i zaangażowanie mają udział w tym remoncie. To jest nasza wspólna radość… Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się kontynuować parce, by cała Bazylika na zewnątrz była odnowiona. Tym bardziej, że zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku….Takie jest nasze pragnienie i w tej intencji prosimy o modlitwę.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela tego Roku Liturgicznego.

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże..

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.