Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj po południu o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. We wtorek na roratach o godz. 8.00 rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Zachęcamy do udziału w roratach w dni powszednie o godz. 8.00.

3. U pań z Zespołu Charytatywnego są do nabycia, Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt świec u producenta mała 5 zł, a większa po 15 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla dzieci z biednych rodzin. Świeca zakupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywną pomoc dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

4. Wigilijne opłatki można nabywać w zakrystii lub w kancelarii.

5. Przed świętami, w najbliższą sobotę, odwiedzimy, chorych w domu z sakramentami świętymi. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

6. W naszej Bazylice przed świętami spowiadać będziemy każdego dnia rano od 6.00 – 9.30. Po południu, w czwartek, piątek i sobotę, spowiedź będzie od 17.00 do 19.00. Bardzo prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi na ostatnie chwile przed świętami.

7. W niedzielę po Bożym Narodzeniu w Uroczystość Najśw. Rodziny z Nazaretu, pragniemy zaprosić małżonków, którzy w tym roku ochłodzili swój Jubileusz Małżeński lub okrągłą rocznicę małżeństwa. Uroczysta Msza św. Jubileuszowa ze specjalnym błogosławieństwem dla małżonków, będzie w niedzielę 28 grudnia o godz. 12.15. Bardzo prosimy, aby w zakrystii lub kancelarii zgłosić te małżeństwa, które wezmą udział w tej Mszy św. byśmy mogli ich osobiście powitać i przygotować okolicznościowe pamiątki.

8. Ks. Kardynał zaprasza rodziny, młodzież i dzieci na Uroczyste Zaświecenie Choinki pod Oknem Papieskim w sobotę 20 grudnia na godz. 16.00 na ul. Franciszkańskiej. Będzie to okazja do wspólnego kolędowania i wejścia w klimat Świat Bożego Narodzenia.

9. W tyle za ławkami jest skarbonka na pomoc Kościołowi na Karesach Wschodnich. Za wyrazy solidarności składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża prowadzi nas przez te ostatnie dni Adwentu i pamiętajmy o duchowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia.... Szczęść Boże..

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.